Strand Henschotermeer
Lekker luieren en genieten van de mooie omgeving, zwemmen in het water, spelen in het zand.
Aan het Henschotermeer kun je lekker luieren en genieten van de mooie omgeving, zwemmen in het water, spelen in het zand. Het Henschotermeer heeft speelweiden en speelplek waar kinderen -èn volwassenen- zich heerlijk kunnen uitleven met allerlei spelletjes.
Bij dit zomerse kinderuitje is er op ‘zwembare’ dagen badtoezicht. De waterdiepte is 2 meter, waardoor de temperatuur van het water relatief hoog is. De kwaliteit van het water wordt geregeld gecontroleerd.
Het strand aan het Henschotermeer is 4 kilometer lang en is prima geschikt voor allerlei strandspelen zoals beachvolleybal.
Je kunt ook gaan hardlopen of wandelen rond het meer als je een meer actieve dag wilt. Er zijn diverse gemarkeerde routes.
Er zijn sanitaire voorzieningen.
Meer strandjes en zwemplekken met kinderen in en om Amerfoort vind je op Kidsproof.nl
Henschotermeer
Zeisterweg
3931 Woudenberg
Openingstijden
Geopend van zonsopgang tot zonsondergang.Honden zijn niet toegestaan.
Prijs
Gratis toegang, het parkeren is niet gratis.Lijstjes voor Utrecht
Meer inspiratie
Doe-expo Het Klokkenhuis
In de nieuwe doe-expo bij De Vrijstaat kijken kinderen op een nieuwe manier naar tijd!
Klimbos Zeist
Klimbos Zeist, een lekker plekje midden in de natuur waar kids kunnen klimmen & klauteren.
8x Het ultieme dagje en nachtje weg met kinderen!
Zomervakantietip! Bekijk deze fantastische combinaties van een tof uitje en een super kinderhotel!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Tips voor zomervakantie-uitjes in en om Utrecht!
Hoera, zomervakantie 2026! Leuke tips voor zomervakantie-uitjes en kinderactiviteiten in en om Utrecht! Op Kidsproof vind je hééél veel te gekke ideetjes. Zo maak je er samen met de kinderen een heerlijke zomervakantie van!
48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit
Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!