Rietplas en Oosterlaakplas
De twee waterplassen midden in Houten-Zuid doen je vergeten dat je binnen de bebouwde kom bent!
Het gebied is ongeveer 13 hectare groot en vooral bedoeld voor recreatie. Er is een klein strandje, perfect om te zwemmen op warme dagen! Er zijn toiletten en op drukkere dagen komt de ijsboer ook even langs.
Sommige delen van de plassen zijn geschikt gemaakt voor natuurontwikkeling. Zo is de Rietplas een ideaal terrein voor vogels en drie verschillende (bijzondere) libellensoorten!
Klik voor meer info op de roze button.
Lijstjes voor Utrecht
Meer inspiratie
Romeins plezier langs de Limes
Meivakantie 2026: neem een duik in de geschiedenis, avontuur wacht in Museum Hoge Woerd!
Meivakantie in ARTIS
Ontdek deze vakantie de jonge dieren, het broedseizoen en nog veel meer door het hele park bij ARTIS
Meivakantie bij GeoFort
Ontdek deze vakantie planeet aarde met rondleidingen, workshops en natuurlijk Minecraft!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Vier de bij tijdens de Blije Bijenweek 2026
Bij Utrecht Natuurlijk organiseren ze van 16 t/m 24 mei de Blije Bijenweek. Tijdens deze week wordt aandacht gevraagd voor het onmisbare belang van bijen voor onze natuur en voedselvoorziening. Dit doen ze met leuke, leerzame en interactieve activiteiten voor het hele gezin.
Vakantie vol avontuur op De Utrechtse Heuvelrug
Op zoek naar een plek waar de kinderen eindeloos kunnen spelen en jullie zelf ook genieten? Van een spontaan weekendje weg tot een heerlijke zomervakantie, op De Utrechtse Heuvelrug zit je goed! Trek je wandelschoenen aan, spring op de fiets of ontdek samen de natuur en sfeervolle dorpjes.
Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar
Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!