
Bloemetjes om op te eten
Ga op ontdekking met de toffe doekaart van het Natuurkwartier en smul van de natuur!
Het Natuurkwartier Nieuwegein is een uniek groen gebied midden tussen de stadse stenen. Ze hebben leuke doekaarten ontwikkeld, er zit vast een mooie voor jullie tussen.
Doekaarten – Voor buiten of thuis
Het is fijn om buiten in de frisse lucht te zijn, ook in de natuur in je directe omgeving. Met deze doekaarten biedt het Natuurkwartier je graag inspiratie om op een speelse manier ontdekkingen te doen op gebied van water, lucht, groen, voedsel, energie en afval.
Bekijk hieronder een van de leuke Doekaarten. Klik door naar de site voor nog veel meer leuke tips!
Doekaart Bloemetjes om op te eten
Wat is er leuker dan eten uit eigen tuin? Zaai eetbare bloemen in pot of tuin en je kunt daarna iets lekkers maken met jouw eigen bloemetjes. Als je in de lente/ zomer zaait, kun je daarna van de zomer tot in de winter lekker plukken en genieten.
Dit heb je nodig
– Zaadjes van bijvoorbeeld: viooltjes, oostindische kers, goudsbloem of komkommerkruid
– Eierdoos
– Zaaigrond (3 delen potgrond en 1 deel zand)
– Plantenspuit met water
– Plek in pot of tuin.
Zo zaai je in een eierdoos
Pak een eierdoos en vul de vakjes met zaaigrond. Knip voorzichtig het zakje met zaadjes open. Doe een paar zaadjes in ieder vakje, niet te diep. Strooi er een klein beetje zaaigrond overheen. Geef water met de plantenspuit. Op de deksel van de eierdoos kun je schrijven of tekenen wat voor plantjes je gezaaid hebt. Kijk elke dag even of de grond niet te droog wordt. Geef anders water met de plantenspuit.
Er groeien binnen een week worteltjes uit het zaadje naar beneden. En er komen groene sprietjes boven de grond. Als het plantje groot is, kun je het in een pot of in de tuin planten. Om iets lekkers te maken pluk je alleen de bloemen en kan de rest van de plant verder groeien. En, hoe smaakt het?
Klik voor meer info over deze en andere doekaarten op de roze button!
Meer inspiratie


UITfeest Utrecht 2025
Vier de opening van het nieuwe culturele seizoen in Utrecht. Er is een uitgebreid kinderprogramma!
Avontuur tijdens het Forten- en Vestingfestival!
Ontdek forten, bunkers en vestingsteden tijdens het Fortenfestival. Een te gek gezinsuitje!
Open Dagen Skipiste
Kom langs en ervaar hoe het is om te skiën of snowboarden bij Skipiste Nieuwegein!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Oogstfeest | Utrecht Natuurlijk
Na maanden van samenwerken op de stadsboerderijen en stadstuinen van Utrecht Natuurlijk is het tijd om de oogst binnen te halen en de oogst met elkaar te vieren. Daarom organiseert Utrecht Natuurlijk op zondag 7, 14, 21 en 28 september weer de jaarlijkse Oogstfeesten op meerdere locaties in de stad!
Toffe theatervoorstellingen in de bieb!
Met je kind(eren) naar het theater is een heerlijk uitje. Wist je al dat bieb Neude een prachtige theaterzaal heeft? Daar kun je dit najaar weer te gekke voorstellingen zien.
Nieuwe doe-expo bij De Vrijstaat
Bij Om Het Lijf onderzoek je het menselijk lichaam van binnen én van buiten! Kidsproofblogger Marjolein en haar kinderen lieten zich volop inspireren door de kunstenaars en gingen ook zelf aan de slag. Lees alles over hun fantastische en creatieve middag!