Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Solar Science Show

Elke eerste zondag van de maand: Super Sunday Solar Science Show bij Sonnenborgh - museum & sterrenwacht!

Elke eerste zondag van de maand: Super Sunday Solar Science Show bij Sonnenborgh – museum & sterrenwacht. In deze zonneshow kom je alles te weten over de zon. Demonstraties, proefjes en foto’s laten zien hoe de zon aan zijn licht komt, wat licht precies is en wat we van licht kunnen leren. Zie met je eigen ogen waarom het oppervlakte van de zon eruit ziet als een kokende pan water. Samen met de zonneonderzoeker rafel je het zonlicht uiteen in alle kleuren van de regenboog en zie je waarom je met de telescoop van Sonnenborgh – de grootste zonnetelescoop van Nederland- zo’n prachtige blik op de zon hebt.

voor wie: kinderen vanaf 8 jaar, en volwassenen.

Naast de Super Sunday Solar Science Show is het museum en de sterrenwacht geopend en kun je bij helder weer door de zonnetelescoop naar de zon kijken. Iedereen vanaf 8 jaar is welkom!

Klik voor meer info door naar de website via de roze button!

Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

Zonnenburg 2

3512 NL Utrecht

Openingstijden Iedere eerste zondag van de maand
Mail direct

Mail direct naar Sonnenborgh - museum & sterrenwacht

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Festival Loeren

Kom Loeren in de boomgaard en ontdek grote artiesten van nu op dit gezellige familiefestival!

Voorjaarsmarkt

Het Nationaal Bomenmuseum staat op 31 mei vol met kramen met producten uit en voor de natuur!

Buitengoed de Boomgaard

Ontdek dit geheime plekje: een fantastisch kidsparadijs lekker dichtbij!

Festival Tweetakt

Avontuurlijk festival met theater, kunst en muziek voor iedereen, op meerdere unieke locaties!

Uitgelicht

Tip: leuke musicallessen

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Heerlijk buiten zwemmen in zwembaden én natuurwater!

Een kindvriendelijk buitenzwembad of prachtig natuurwater: in en om Utrecht vind je veel fijne zwemplekken om met de kinderen naartoe te gaan! Wij hebben de leukste openluchtbaden en natuurzwemplekjes vast voor je op een rijtje gezet. Veel spetter en spatter plezier!

Vakantie vol avontuur op De Utrechtse Heuvelrug

Op zoek naar een plek waar de kinderen eindeloos kunnen spelen en jullie zelf ook genieten? Van een spontaan weekendje weg tot een heerlijke zomervakantie, op De Utrechtse Heuvelrug zit je goed! Trek je wandelschoenen aan, spring op de fiets of ontdek samen de natuur en sfeervolle dorpjes.

Vier de bij tijdens de Blije Bijenweek 2026

Bij Utrecht Natuurlijk organiseren ze van 16 t/m 24 mei de Blije Bijenweek. Tijdens deze week wordt aandacht gevraagd voor het onmisbare belang van bijen voor onze natuur en voedselvoorziening. Dit doen ze met leuke, leerzame en interactieve activiteiten voor het hele gezin.

Apeleuke les bij Monkey Moves!

Wist jij al dat Monkey Moves multisport lessen voor dreumessen, peuters, kleuters en basisschoolkinderen aanbiedt? 

Petra volgde met haar dochter Marit (2) een proefles in Sportzaal Marezaal in De Meern. Lees alles over deze apeleuke les!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief