Waterliniemuseum
Breng een bezoek aan het museum en ga op ontdekkingstocht over het fort!
In dit stoere familiemuseum wordt het unieke verhaal verteld over de verdediging van Nederland met behulp van water. Mensen uit verschillende tijden nemen je mee in hun belevenissen en als de maquette van de Nieuwe Hollandse Waterlinie in stelling wordt gebracht, kun je zelf ervaren hoe de linie werkt!
In je ontdekkingstocht over het fort leer je over fortenbouw, het leven van de soldaten, de aanval en verdediging van de Romeinen die hier eeuwen geleden al een fort stichtten. Na een bezoekje aan dit familiemuseum hebben de waterlinies geen geheimen meer voor je.
Een leuk én educatief uitje voor het hele gezin!
Klik voor meer info op de roze button.
Tip: bekijk ook ons overzicht met alle kindermusea in en om Utrecht.
Lijstjes voor Utrecht
Meer inspiratie
Kijkgeluiden (7+)
Ga je mee op een ontdekkingsreis door een elektronische wildernis in TivoliVredenburg?
Weekend van het Verdedigingserfgoed
Volop spannende excursies, ravotten in de natuur, museumbezoek en genieten van lekker eten & drinken!
Fonteyn Festival
Tijdens dit festival (8 t/m 10 mei 2026) is er voor het hele gezin van alles te beleven!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kidsproof ontdekte: Noet Noet en het geheime kasteelfeest bij Kasteel de Haar
Wij zijn fan van deze nieuwe, knuffelbare tour met pratende kasteelkat bij Kasteel de Haar. Lees alles over ons bezoek!
18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!
Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit
Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!