Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Ontdek Castellum Hoge Woerd

Ga mee op excursie bij Castellum Hoge Woerd en stap terug in de Romeinse tijd!

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Eeuwenlang zorgden forten, bunkers, vestingen en linies voor de verdediging van ons land. Samen vormen zij het verdedigingserfgoed in Nederland. Op zaterdag 18 en zondag 19 april worden er honderden van deze bouwwerken opengesteld voor het grote publiek! Zo ook Castellum Hoge Woerd:

Ontdek Castellum Hoge Woerd

Op 19 april zijn er twee gratis rondleidingen naar de replica van de Romeinse wachttoren. Een gids vertelt hoe de Romeinen de noordgrens bewaakten, hoe signalen werden doorgegeven en welke rol wachttorens speelden in het landschap.

Bij de balie ligt ook een speurtocht klaar voor jonge ontdekkers. Al speurend door het Castellum leren kinderen meer over het Romeinse leven. Na afloop kunnen ze hun eigen mini‑wachttoren knutselen.

Klik voor meer info over de activiteiten in Utrecht of in andere delen van Nederland via de roze button door naar de site.

Data:

  • zondag 19 april 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Hoge Woerdplein 1

3454 PA Utrecht

Openingstijden Zie website
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Fonteyn Festival

Tijdens dit festival (8 t/m 10 mei 2026) is er voor het hele gezin van alles te beleven!

Utrecht City Walk

Wandel mee langs de highlights van de stad en haal geld op voor KiKa!

Snaartjes kinderfestival (8+)

Kom in de meivakantie naar Snaartjes kinderfestival in Tivolivredenburg!

Slodde en Vos op boevenpad (3+)

Dans mee op eigenzinnige, Nederlandstalige kinderliedjes in TivoliVredenburg!

Uitgelicht

12x GRATIS inspiratie en uittips voor Pasen

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Blogs & inspiratie

Alle blogs

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Wakker worden met fluitende vogeltjes en op pad gaan naar toffe uitjes op wandel- en fietsafstand! Een plek waar kinderen volop kunnen spelen en jullie ook 100% genieten. Tijdens een weekendje weg op De Utrechtse Heuvelrug kan het allemaal!

Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie

Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!

Nu tot 25% korting bij RCN vakantieparken

Voordeliger weg in de meivakantie? Boek nu last minute een RCN camping voor de meivakantie en ontvang tot wel 25% korting!

Yeah, met de kids naar FC Utrecht!

Onlangs speelde FC Utrecht een spannende pot tegen Vitesse. Daar móesten Kidsproofblogger Anne-Liese en haar kids bij zijn! De jongens mochten zelfs hand in hand met de spelers het veld op. Een te gekke ervaring voor deze Junior Tigers! Benieuwd wat ze ervan vonden? Mama Anne-Liese vertelt over hun ervaring.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief