
Steenmannetjespad
Steenmannetjes wijzen je de kortste weg naar de top van de oude steenkoolberg in Genk!
De kortste weg naar de top
Aan de terril van Waterschei, rechts van het hoofdgebouw van Thor Park, Thor Central, wijzen Steenmannetjes of steenstapels van basaltstenen je de kortste weg naar de top van de oude steenkoolberg.
Op een route van 2 km om precies te zijn. Iedereen is ze wel eens tegengekomen tijdens de wandeling, ergens plots en onverwacht, een verrassing waar je zelf aan móét meewerken. Probeer maar eens te weerstaan aan de verleiding zelf steenmannetjes te maken, het is onmogelijk!
Draag zelf jouw steentje bij. Het eindpunt van de wandeling is een adembenemend uitzicht over het Nationaal Park Hoge Kempen. Eenmaal boven kan je op adem komen terwijl je geniet van het prachtig groen uitzicht over het mijnterrein.
Laat je je liever op een interactieve manier leiden naar de top van de terril? Steentje, een fictief Steenmannetje maakt je wandeling interessanter met tips en weetjes over erfgoed en natuur onderweg.
Klik op de roze websitebutton voor meer informatie!
TIP: Bekijk onze Uitagenda voor de leukste uitjes in Zuid-Limburg!
Meer inspiratie


Facebook inspiratie
Like en volg ons op Facebook en bekijk de nieuwste uitjes en toffe inspiratie als eerste!
BloteVoetenPark
Beleef de natuur met al je zintuigen. Het BloteVoetenPark is avontuurlijk voor iedere leeftijd!
Nieuwsbrief
Geen toffe uitjes missen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief en blijf up-to-date!Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste kinderfeestjes buiten in Zuid-Limburg
Zuid-Limburg is niet alleen prachtig heuvelachtig en groen, maar ook een speelparadijs voor kinderen. Waarom zou je een kinderfeestje binnen vieren als je in de frisse buitenlucht avonturen kunt beleven waar iedereen het nog maanden over heeft?
Doen met peuters en kleuters in Zuid-Limburg
Ben jij op zoek naar leuke dingen om te doen met peuters of kleuters in Zuid-Limburg? Goed nieuws: de regio zit bomvol kindvriendelijke activiteiten waar zelfs de allerkleinsten zich helemaal kunnen uitleven. Van voorleesfeestjes en peutergym tot dieren aaien en zandkastelen bouwen – hier vind je de 13 leukste tips!
7x Grote speeltuin in Zuid-Limburg
Zuid-Limburg barst van de leuke speelplekken waar kinderen urenlang kunnen klimmen, klauteren, glijden en rennen.