
Centrum voor Glaskunst
Maak kennis met de unieke wereld over glas bij het Glazenhuis in Lommel.
Het GlazenHuis te Lommel profileert zich als Vlaams Centrum voor Hedendaagse Glaskunst. Toch engageert het GlazenHuis zich veel verder dan deze ondertitel laat vermoeden. Het is een dynamisch centrum dat glas wil promoten in al zijn facetten en zich toespitst op alle verschijnings- en gebruiksvormen: Glas in het dagdagelijkse gebruik, glas in design, glas doorheen de geschiedenis, glas in de toekomst, glas binnen de hedendaagse kunst. Vooral dit laatste ‘glas als artistiek medium’ een plaats geven binnen de hedendaagse kunst is één van de voornaamste doelstellingen.
Naast het werk van internationaal gerenommeerde kunstenaars, designers en jonge talenten toont het museum glasobjecten uit private en openbare collecties zoals de glaskunstcollectie van de stad Lommel.
In het Atelier kun je zelf aan de slag tijdens een workshop of cursus om te leren glasblazen en glasbewerken.
Voor meer informatie ga je naar de website via de roze websitebutton.
TIP: Neem ook eens een kijkje op onze kidsproof clubjespagina!
Het Glazenhuis
Dorp 14b
3920 Lommel
Openingstijden
GlazenHuis:dinsdag – zondag van 10.00 – 17.00 uur
op Kerst- en Oudejaarsavond van 10.00 – 15.00 uur
Glasshop:
dinsdag – zondag van 10.00 – 13.00 uur / 13.30 – 17.00 uur
Prijs
volwassene EUR 5,00kinderen <12j EUR 3,00
kinderen <6j gratis
Toon op kaart
Meer inspiratie


Vakantie bij Discovery
Er zijn talloze activiteiten bij Discovery Museum, waaronder de experience Revolutie Aarde!
Planetenpad
Deze interactieve wandelroute neemt jullie mee op een ruimtereis bij Kattevennen!
Rederij Stiphout
Ontdek Maastricht op een andere manier: ga mee op een bijzondere rondvaart met het hele gezin!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Lekker lang weekend met Hemelvaart en Pinksteren 2025
Heerlijke vrije dagen om even helemaal tot rust te komen of dagen waarbij je lekker op pad gaat en ontdekt wat Zuid-Limburg allemaal voor leuks te bieden heeft! Wij hebben weer een lijstje met supertoffe tips klaarstaan! Buiten de deur en lekker thuis. Maak er een paar mooie dagen van met je gezin!

Een meivakantie vol gezinsuitjes in Zuid-Limburg!
Wat hebben onze kids er zin in: heerlijk 2 weken vrij! Maar wat gaan jullie allemaal doen? Er zijn volop activiteiten in Zuid-Limburg, dus aan keuze geen gebrek! Van sportieve uitjes tot interactieve musea: er is van alles te doen!
Ontdek Maastricht vanaf het water
Toerist in eigen stad, de regio ontdekken vanaf het water of op zoek naar een tof uitje voor de lange weekenden? Bij Rederij Stiphout ben je aan het goede adres. Van lekker smullen tijdens een cruise, kapitein van je eigen sloep tot een mooie rondvaart. Wij hebben de leukste tips voor je op een rij gezet!