Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Speelnatuur Brunssumerheide

Kom klimmen, klauteren, ravotten, hutten bouwen en nog veel meer bij Speelnatuur Brunssummerheide.

Het lijkt wel een kinderdroom die uitgekomen is. Met een ravotplek voor de kleintjes, een bouw-je-eigen-hut bos, een ontdekpoel en een dierenboombeeldenroute. Vele leuke natuurlijke speelplekken. Verscholen naast de Ravotplek liggen de bijenstal en een veldje waar veel kleine dieren komen kijken.

Je kunt hier ook heerlijk wandelen, wat gelijk een leuk actief gezinsuitje is. Je ontdekt allemaal toffe natuurweetjes en speurt naar boombeesten.  Gewoon de paaltjes met de gele band volgen en dan komt het vanzelf goed. Het startpunt is bij het bezoekerscentrum.

Even lekker uitrusten met een drankje en/of hapje? Check dan in bij Restaurant Schrieversheide.

Voor meer informatie ga je naar de website via de roze websitebutton.

TIP: neem ook eens een kijkje op onze kidsproof kinderfeestjespagina!

Natuurmonumenten

Schaapskooiweg 99

6414 EL Heerlen

Openingstijden zie website
Prijs gratis
Mail direct

Mail direct naar Natuurmonumenten

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Toon op kaart

Meer inspiratie

Rondvaart Maastricht met Rederij Stiphout

Ontdek Maastricht vanaf het water. Stap aan boord bij Rederij Stiphout voor een rondvaart over de Maas!

Herfstvakantie bij Belevingscentrum Biodiversiteit Lieteberg

Dompel je onder in de nieuwe BioDrome. Trek daarna je schoenen uit en word helemaal één met de natuur

Gratis: Arriva Kind Vrij Limburg

Kinderen reizen gratis met de bus én trein van Arriva in Limburg!

Discovery Museum in de herfstvakantie

Ontdek dit superleuke wetenschaps- en techniekmuseum én bestuur zelf een drone tijdens de vakantie!

Uitgelicht

Van poppenkast tot speurtocht op Paleis Het Loo in Apeldoorn

Herfstvakantie in het Nederlands Openluchtmuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Theaterspecial: Het Laagland!

In september 2026 start het nieuwe theaterseizoen van Het Laagland. Met de tournees OM en OM en OM (1,5 t/m 3 jaar) en Stuntelman (4+), de kerstspecial Kerstboom te Koop en de muziekvoorstelling Stiltestorm (10+) beleef je een wonderlijk wervelend seizoen. Zelf op het podium staan? Dat kan bij Theaterwerkplaats Jong Laagland. Waar zien we jou?

De mooiste uitzichtpunten in Zuid-Limburg: leuk met kinderen

Zuid-Limburg is een van de mooiste plekken van Nederland om van het uitzicht te genieten. Heuvels, bossen, dalen en zelfs uitzicht tot ver over de grens: je hoeft hier maar een klein stukje omhoog te lopen voor een prachtig panorama.

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

Win gezinstickets voor Fun Forest
Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor een Fun Forest-locatie bij jou in de buurt!

Ik doe mee!