Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Vuursteenmijnen Savelsbos

Een leuke excursie door de eeuwen oude vuursteenmijnen in het Savelsbos!

Zo ongeveer 5.000 jaar geleden werd er in de bossen van Zuid-Limburg actief gegraven naar vuursteen. Van deze steen werden er verschillende gebruiksvoorwerpen gemaakt.

Wat er nu nog van over is zijn de prehistorische vuursteenmijnen in het Savelbos. Deze zijn eeuwen oude mijnen dus eigenlijk loop je recht door een stukje geschiedenis. Super leuk en leerzaam!

Deze vuursteenroute voert je langs een aantal plekken die je meer vertellen over de historie van het Vuursteen. De route is 5 kilometer lang en start bij het infocentrum Mijn Rijckholt in Rijckholt.

Interesse in deze toffe wandeling? Klik dan op de roze websitebutton voor meer informatie!

TIP: kijk ook eens in onze uitagenda voor leuke opkomende uitjes bij jou in de buurt!

Staatsbosbeheer

Joseph Bechlaan 100

6229 EP Maastricht

Openingstijden Zie website
Mail direct

Mail direct naar Staatsbosbeheer

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

AvonturenBerg

Beleef een klimavontuur hoog tussen de dennennaalden bij de AvonturenBerg!

Gratis: Arriva Kind Vrij Limburg

Kinderen reizen gratis met de bus én trein van Arriva in Limburg!

Halve Verhalen 6+ | De Stilte

Kijk naar spannende dans en sprankelende muziek in een poging om de wereld weer samen te brengen!

BloteVoetenPark

Beleef de natuur met al je zintuigen. Een speels en prikkelvriendelijk avontuur

Uitgelicht

NU: tickets met korting voor de show van Disney On Ice

Buurman en Buurman bouwen een feestje!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

50x Doen in zuid-Limburg met kinderen

Ga jij op vakantie, of woon je in Zuid-Limburg? En ben je op zoek naar een leuk uitje? Wij verzamelden maar liefst 50 tips voor súper leuke kidsproof uitjes in Zuid-Limburg

Doen met tieners in Limburg

Wanneer je kids opeens tiener zijn, dan is een bezoek aan de kinderboerderij of een speelparadijs opeens passé. Hoe vermaak je tieners in Limburg? Wij hebben gouden tips voor je!

Theaterspecial: Het Laagland!

In september 2026 start het nieuwe theaterseizoen van Het Laagland. Met de tournees OM en OM en OM (1,5 t/m 3 jaar) en Stuntelman (4+), de kerstspecial Kerstboom te Koop en de muziekvoorstelling Stiltestorm (10+) beleef je een wonderlijk wervelend seizoen. Zelf op het podium staan? Dat kan bij Theaterwerkplaats Jong Laagland. Waar zien we jou?

Schaduwrijke speelbossen in Limburg: 7 fijne plekken om te spelen op warme dagen

Op warme zomerdagen is het heerlijk om met kinderen naar buiten te gaan, maar een middag in de volle zon op een speeltoestel is niet voor iedereen een succes.

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!