

Blogs & inspiratie
Zo maak je zelf sneeuw!
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Sneeuw weg? Dan maak je het toch gewoon zelf!? Na al die sneeuwpret van de afgelopen dagen is het nu zó jammer dat de sneeuw weg is. Toch nog een beetje van sneeuw genieten? Je kunt het heel eenvoudig zelf maken met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

Misschien heb je de ingrediënten voor de sneeuw al in huis, anders kun je ze gewoon bij de supermarkt halen. Je kunt de sneeuw op meerdere manieren maken, we hebben 2 methodes voor je op een rijtje gezet.
Methode 1: Maïzena en scheerschuim
Pak een bak of grote kom en strooi hier een heel pakje maïzena in. Spuit er vervolgens steeds een klein beetje scheerschuim bij, en kneed dat telkens door de maïzena. Doe dit net zolang tot je een compacte maar kneedbare bal kunt maken, die goed blijft plakken. Klaar is je sneeuw! Grappig is, dat het ook best koud aanvoelt. En het ruikt ook heerlijk!
Tip: laat de kinderen een schort dragen als ze met de nepsneeuw spelen, het kan een vieze boel worden…
Methode 2: bloem, zout en olijfolie
Meng 2 kopjes bloem met 1 kopje keukenzout en roer dit met een lepel door elkaar. Voeg 2 eetlepels olie toe (ik had olijfolie staan, maar andere olie kan ook) en roer weer goed. Daarna een kopje lauw water langzaam toevoegen en blijven roeren. Nu kun je gaan kneden tot je een soepele bal hebt. Is de bal te droog, voeg dan een klein beetje water toe. Te natte bal? Doe er nog een beetje bloem bij. Klaar! Extra leuk: voeg vóordat je gaat kneden glitters toe aan de sneeuw voor een glinsterend sneeuweffect!
We zijn benieuwd wat jullie met de ‘sneeuw’ maken! Laat je ons jullie prachtige sneeuwcreaties zien via zwolle@kidsproof.nl?
Lees ook:
Alle blogs

Neerploffen en genieten met kids
Restaurant De Eendracht in Zwolle is zo’n plek waar je binnenstapt en meteen denkt: ja, hier gaan we lekker neerploffen. Of je nu binnenkomt voor een snelle koffie, een uitgebreide lunch, of een heerlijk diner – het voelt hier alsof je bij vrienden in de huiskamer aanschuift, maar dan zonder dat je zelf de afwas hoeft te doen. Wat wil je nog meer?
Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!
Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!
12x De leukste bos- en natuurwandelingen voor de kids
Donkere bospaden stimuleren de fantasie, er zijn genoeg bomen om in te klimmen en er zijn altijd wel takken, dennenappels en andere voorwerpen voorhanden om te gebruiken bij spelletjes en fantasietjes. Check hier onze 12x favorieten!Meer inspiratie

van Zwolse bodem
Beleef betoverende voorstellingen van Zwolse bodem bij de Zwolse theaters. Ontdek hier het programma.
Bloemencorso in Vollenhove
Kom naar de kleurrijkste dag van het jaar! | Bloemencorso Vollenhove
Open Dag C.I.C.K.
Zaterdag 30 augustus is de open dag van de C.I.C.K. Musicalschool en de Zwolse Muziekschool.