Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Buurman & Buurman gaan naar de maan (4+)

Gepubliceerd op 10 september 2025

Blogmama Zi bezoekt met haar gezin de nieuwste voorstelling van Buurman & Buurman en vertelt hieronder waarom dit zo ontzettend leuk was!

De bekendste buurmannen staan weer door heel Nederland in het theater en gaan dit keer naar de maan! Onze kinderen zijn gek op raketten en ruimtevaart dus we waren heel benieuwd naar deze show. We kennen ze natuurlijk wel van de televisieserie (‘A JE TO!’), maar dit was de eerste keer dat we Buurman & Buurman in het theater zagen.

De voorstelling opent al goed met een soort slapstick scène waarin Buurman & Buurman eerst het grote rode doek moeten zien open te krijgen. Het publiek ligt meteen in een deuk en de kinderen draaien al warm met het mee roepen.

De hilarische voorstelling Buurman & Buurman gaan naar de maan speelt nog t/m april 2026 in diverse theaters in heel Nederland. Kijk snel voor speeldata, locaties en tickets bij jou in de buurt Deze link opent in een nieuwe tab

Naar de maan
Het verhaal gaat over Buurman & Buurman die na een dag hard werken ‘s avonds nog even in de tuin zitten en zien dat het volle maan is. Wat zou het toch bijzonder zijn om hun huisje eens vanaf de maan te kunnen bekijken, fantaseren ze. ‘Zullen we niet gewoon een raket bouwen en het proberen?’ zegt Buur. Er moet heel wat gebouwd worden: een raket, een lanceerbasis en natuurlijk ruimtepakken. Als dat maar goed gaat…

Voor welke leeftijd is de show leuk?
Het theaterstuk is ca. 55min lang, zonder pauze, wat voor ons perfect is. Vooral de jongste kan nog niet zo lang stilzitten. De leeftijdsindicatie geeft 4+ jaar aan, maar wij kunnen het ook echt wel aanraden vanaf 3,5 jaar – zeker als er ook een oudere broer/zus bij is (zoals in ons geval).

In het publiek zaten diverse leeftijden en het zag er naar uit dat iedereen zich vermaakt had, dus we kunnen wel zeggen dat het ook voor oudere kinderen geschikt is. De humor van Buurman & Buurman is simpel te begrijpen, maar niet per se kinderachtig. Dat maakt het ijzersterk en voor alle generaties vermakelijk. De kostuums waren zeer herkenbaar met de mutsjes, grote werkschoenen en de rode en gele coltrui. Het stoorde onze kids niet dat we nu naar ‘echte mensen’ zaten te kijken in plaats van de kleipoppetjes die we van tv gewend zijn.

Spannend en grappig
We bleven tot het einde geboeid door de afwisselende scenes, pakkende liedjes (en er wordt best wat gezongen, bijna een musical) en goede interactie met het publiek. Het kan af en toe wat spannend zijn met de special effects zoals rook en harde geluiden van machines, maar echt eng is het niet. Voor de show lagen er in de foyer ook leuke Buurman & Buurman speelplaten om in te kleuren, wat het wachten natuurlijk een stuk leuker maakte. Onze kinderen kijken al uit naar de volgende!

De hilarische voorstelling Buurman & Buurman gaan naar de maan speelt nog t/m april 2026 in diverse Nederlandse theaters. Deze link opent in een nieuwe tab

Klik op de roze button om te kijken wanneer ze bij jou in de buurt neerstrijken met hun raket en ga mee op reis!
scene foto’s van Anne van Zantwijk

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

De leukste strandjes, plassen en waterspeeltuinen rondom Zwolle

Zand tussen je tenen & spetterpret! Zin in een dagje vakantiegevoel, zonder uren in de auto te zitten? Check dit! Rondom Zwolle vind je de mooiste strandjes, recreatieplassen en zwemmeren waar kinderen uren kunnen spelen, zwemmen en zandkastelen bouwen. Neem de picknickmand mee, smeer de kids goed in en geniet van een heerlijke zomerdag aan het water. Wij zetten onze favoriete Kidsproof-strandjes voor je op een rij!

7x Heerlijk koel spelen en beleven in de zomer rondom Zwolle!

Met deze warme zomer voor de boeg hebben wij 7 fijne plekken opgezocht waar je deze zomer lekker kan koel kan spelen, beleven en ontdekken! Check ze hieronder...en hebben wij er eentje gemist? Laat het ons het weten!

10x Spetterende openluchtbaden op een rij. Veel zwem plezier!

Met een heerlijke lange zomer voor deur, hebben wij alle openluchtbaden rondom Zwolle voor je op een rijtje gezet! Check ze snel hieronder. Ken jij ze al? Allemaal?

Top 10x de lekkerste ijssalons rondom Zwolle

Lekker weer, zonnetje erbij! Een ijsje halen is áltijd feest! Wij zochten voor jou dé kidsproof topadresjes op. De mooiste terrasjes en de leukste plekjes, zodat jij er ook lekker bij zit. Uiteraard allemaal in en om Zwolle!

Favoriete uitjes & adressen

Blauwvingerdagen Zwolle

Festival Nieuwe Gilde

De Tinnen Soldaat en de Papieren Danseres (6+)

Ballonfestival Hardenberg

Symphonica Stadshagen

Waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen 5+

Meer inspiratie

Symphonica Stadshagen

Cultuurfestival voor kids : Symphonica Stadshagen

Waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen 5+

Waanzinnige theatervoorstelling vol krankzinnige humor en magische theatertovenarij.

Ballonfestival Hardenberg

Ballonfestival in Hardenberg voor jong en oud!

De Tinnen Soldaat en de Papieren Danseres (6+)

Zomertip! Vertel- en objecttheater vanuit het sprookje van Hans Christan Andersen.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief