Goalball
Doe mee aan deze balsport speciaal voor mensen met een visuele handicap.
Goalball is een balsport voor mensen met een visuele handicap. Het werd in 1946 bedacht door Hanz Lorenzen en Sepp Reindle ter rehabilitatie van veteranen uit de oorlog met een visuele handicap.
Goalballspelers dragen een afgeplakte skibril, waardoor ook sporters zonder een visuele beperking deze sport kunnen beoefenen. In 1979 werd goalball in Nederland geïntroduceerd. Tijdens de Paralympics van 1976 was goalball een demonstratiesport en sinds 1980 is het onderdeel van de Paralympische Spelen.
Het is een sport die bol staat van techniek en tactiek. Wat is de tegenstander van plan? Wie gooit en waarheen? Hoe stellen we ons op en hoe zijn de taken verdeeld? Hoe blijven we goed communiceren onder hoogspanning? Goalball is een sport van continu nadenken, communiceren, schakelen en bewegen!
Goalball wordt in twee helften van 12 minuten gespeeld op een veld van 18 bij 9 meter. Er spelen twee teams van maximaal zes personen waarvan er drie in het veld staan. Elk team is op een helft van het veld. Door een onderhandse worp wordt de rinkelbal, een 1,25kg zware bal met een belletje erin, naar het doel van het andere team geworpen. Het doel strekt zich over de volledige breedte van het veld uit. De spelers van het andere team moeten zich op gehoor oriënteren op de bal en proberen de bal uit het doel te houden.
Wil je meer informatie of weten waar je dit kunt spelen? Klik op de websitebutton om naar de website te gaan.
PS: je vindt nog veel meer toegankelijke uitjes en tips in onze categorie ‘Inclusief’.
Geschikt voor
Lijstjes voor Zwolle
Toegankelijke inspiratie
NIEUW: Categorie Inclusief
Alle toegankelijke uitjes voor kinderen met een handicap handig op een rij!
Mega Wandel Marathon
Dit wandelfeest is Arnhem is een gezellige toegankelijke dag waar iedereen welkom is!
Toegankelijke events in april
In april staan er superveel toegankelijke uitjes op de agenda. Check ze hier!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!
Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!
De 10x leukste buiten (natuur)speeltuinen in Zwolle
Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 10 horen bij onze favoriete buitenspeeltuinen in Zwolle. Urenlang speelplezier gegarandeerd!
De leukste kinderboerderijen op een rij in en rondom Zwolle.
Ontdek de betoverende wereld van kinderboerderijen in Zwolle! Van ezels tot lieve kleine geitjes, konijntjes en biggetjes....en naast al die lieve dieren, kan je er vaak ook heerlijk spelen! Daarom de leukste kinderboerderijen op een rij!