Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Heb jij weleens gedacht om pleegouder te worden?

Gepubliceerd op 4 januari 2025

Hebben jullie weleens gedacht om pleegouder te worden? Dan is deze blog een aanrader om te lezen!

Als je erover nadenkt om pleegouder te worden, dan is Trias Jeugdhulp een goede plek om mee te beginnen. Pleegzorg klinkt misschien als een grote stap (en dat is het ook!), maar je hoeft het zeker niet alleen te doen. Trias Jeugdhulp staat namelijk aan je zijde met begeleiding en ondersteuning en ze organiseren regelmatig informatieavonden waar je al je vragen kunt stellen.

Wat houdt pleegzorg nou precies in?

Soms kan een kind tijdelijk niet bij z’n eigen ouders wonen. Dat kan allerlei redenen hebben, maar het komt erop neer dat het kind een warm en veilig tweede thuis nodig heeft. En dat is waar jij als pleegouder om de hoek komt kijken. Pleegzorg kan heel verschillend zijn: van kortdurende crisisopvang tot langdurige zorg of zelfs deeltijd, waarbij het kind een paar dagen per week bij jou verblijft. Zo kun je dus zelf bepalen wat voor jouw situatie past Deze link opent in een nieuwe tab.

Informatieavonden

Twijfel je nog of pleegzorg iets voor jou is? Dan zijn de informatieavonden Deze link opent in een nieuwe tab van Trias Jeugdhulp echt een aanrader. Ze organiseren die zowel fysiek als online, zodat je op een laagdrempelige manier kunt ontdekken of pleegouder worden bij jou (en je gezin) past. Je krijgt er uitleg over de verschillende vormen van pleegzorg en wat er allemaal bij komt kijken. Geen zorgen, het is niet meteen een grote beslissing, maar gewoon een fijne manier om meer te weten te komen.

Trias Jeugdhulp denkt trouwens ook aan de praktische kant van pleegzorg. Zo krijg je als pleegouder de nodige begeleiding en zijn er regelmatig bijeenkomsten met andere pleegouders. En mocht je zelf kinderen hebben, dan is het extra fijn om te weten dat Trias Jeugdhulp Kidsproof is. Dat betekent dat er ook gedacht wordt aan hoe je eigen kinderen zich voelen in deze situatie.

Pleegouder worden

Kortom, pleegouder worden is een prachtige manier om een kind te helpen, en met de steun van Trias Jeugdhulp hoef je het niet alleen te doen. Ben je nieuwsgierig? Meld je dan gewoon eens aan voor een van hun informatieavonden en ontdek wat jij voor een kind en zijn of haar ouders kan betekenen. Wie weet geef je binnenkort een kind een tweede thuis.

Daniel en pleegouders Trias

Interviews van pleegouders, pleegkind en eigen kinderen

Persoonlijke verhalen laten zien hoe waardevol en verrijkend de ervaring van pleegzorg kan zijn, niet alleen voor de pleegkinderen, maar ook voor de pleegouders en hun eigen kinderen. Hun verhalen bieden een uniek inzicht in het leven als pleeggezin. Benieuwd naar de ervaring van pleegouders Gerbert en Gerda Deze link opent in een nieuwe tab? Van het pleegkind zelf Deze link opent in een nieuwe tab en de beleving van hun eigen kinderen Deze link opent in een nieuwe tab? Klik op de linkjes en ervaar mee!

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

De 10x leukste buiten (natuur)speeltuinen in Zwolle

Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 10 horen bij onze favoriete buitenspeeltuinen in Zwolle. Urenlang speelplezier gegarandeerd!

14x tips voor in de Meivakantie! Wat gaan jullie doen?

Heb jij al plannen voor de meivakantie? Er is weer ontzettend veel leuks te beleven met het hele gezin. Hieronder vind je een heleboel toffe uitjes en activiteiten en om samen mooie herinneringen te maken!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Meer inspiratie

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

De Gorgels (6+)

De Gorgels van Jochem Myer komt naar theater de Spiegel in Zwolle

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Jungle-avontuur in de meivakantie

Ga op expeditie bij Pantropica! Spot wilde dieren en beleef samen het coolste vakantie-avontuur.

Samson & Marie Show (3+)

Samson en Marie beleven in deze knusse theatershow in de Meenthe samen hun eerste avontuur!

Middeleeuws Festijn bij Kasteel Cannenburch

Ridders en jonkvrouwen opgelet: Middeleeuws feest bij Kasteel Cannenburch! Kom je ook?

Tussen Kunst & Kidz week bij het Zuiderzeemuseum

In de meivakantie organiseert het museum de Tussen Kunst & Kidz week voor kinderen én hun families!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief