Hoog in het Vaandel
Workshop: Hoog in het Vaandel!
Heel dicht bij de binnenstad van Zwolle stond vroeger een machtig kasteel waar de Heren van Voorst woonden. Nu is daar het Stinspark, in Westenholte. Nadat in 1362 de laatste kasteelheer Zweder van Voorst, een echte roofridder, verslagen was, werd het kasteel afgebroken en nooit meer opgebouwd…
Er zijn spannende verhalen te vinden over het kasteel en zijn bewoners. Wie weet wat ze nog meer te weten komen bij de opgravingen in het Stinspark, die in maart gaan beginnen!
Een machtige familie zoals de Heren van Voorst had natuurlijk een vaandel. Die ging mee de strijd in, om indruk te maken op de tegenstander en om te laten zien hoe belangrijk ze waren. Het was bekleed met symbolen die pasten bij de familie.
Wat zou er op jouw vaandel staan? Een vaandel waar mensen jou of jouw familie aan kunnen herkennen… In deze workshop maak je een zelf ontworpen overwinningsvaandel, op een echte vlag! Natuurlijk bekijk je eerst hoe zo’n vaandel eruit kon zien en welke symbolen en kleuren werden gebruikt. Het ontwerp voor je vaandel maak je op een tablet. Daarna werk je je ontwerp uit met stof, textielverf en -stiften. Het resultaat: jouw eigen overwinningsvaandel!
Voor wie?
Kinderen van 6 t/m 12 jaar
Wanneer?
Op zaterdag 6 mei van 13:30 tot 15:30.
Kosten?
3,50 per kind.
Zeker zijn van een plekje? Meld je aan voor de workshop via info@anno.nl.
Er is plek voor 18 kinderen.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Lijstjes voor Zwolle
Blogs & inspiratie
Alle blogs
7x plekken voor een lekkere warme choco in Zwolle!
7x hele leuke plekken voor een lekkere warme choco en waar de kids ook nog even fijn kunnen spelen! Genieten maar..en ja ook van die klodder slagroom!
Ontdek deze 6x kabouterpaden & dorpen
Kabouterpad bewandelen - Ga samen met je kleintje op zoek naar kabouters in het bos! Trek je laarzen maar aan en zet je puntmuts maar op, want wij hebben de leukste kabouterpaden en dorpen in en om Overijssel voor je op een rijtje gezet!
14x herfstknutselen met herfstschatten
Verzamelen maar! In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.