Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Broeihoop voor de ringslag maken

Kom je ook een broeihoop maken voor de ringslang in Zwolle?

We maken broeihopen voor de ringslang op landgoed Soeslo. In deze broeihopen leggen ringslangen hun eieren. In de warmte van de broeihoop worden de eitjes uitgebroed.

Broeihopen bestaan uit een afwisseling van takken, bladeren, (paarden-)mest en ander organisch materiaal dat met een beetje vocht lekker gaat broeien. In de warmte die dan ontstaat leggen de ringslangen hun eieren die zonder veel ouderlijke zorg dan uitgebroed worden.

Praktische informatie:

-Exacte verzamelplek op Soeslo wordt later bekend
-Doe kleren en (stevige) schoenen of laarzen aan die vies mogen worden
-Neem eigen broodjes of lunchpakket mee

Meer info of aanmelden via de roze website button

Data:

  • donderdag 19 maart 2026

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

Lees ook onze blog: Kidsprooftip! De Groene Karavaan reist door Overijssel, zorg dat je samen met de kids er bij bent!

Aanrader! Kennen jullie de Groene Karavaan al? Deze reist door Overijssel. Samen met de kids kan je deelnemen aan workshops, natuurwandelingen en andere natuuravonturen. Hoe leuk is dat? Pak je agenda er maar even bij, hieronder zie je wat jij samen met de kids kan doen, ga voor groen! :)

Lees verder Lees verder

De Groene Karavaan

Heinoseweg 22

8026 PC Zwolle

Openingstijden 19 maart 9.30 tot 12.30 uur
Prijs Gratis
Toon op kaart

Meer inspiratie

Natuuravontuur met The Unstoppables

Kom naar deze vrolijke, interactieve natuurvoorstelling in Nieuwleusen. The Unstoppables!

De brief voor de koning (8+)

Naar het wereldberoemde boek van Tonke Dragt | Een jonge held, een geheime opdracht, een ongelooflijk avo

Ontdek het Makersfestival

Creëer, experimenteer en ontdek op het Makersfestival in Zwolle. Komen jullie ook?

Bak ook mee voor KiKa!

Maak de lekkerste baksels en koekjes en steun KiKa tijdens de bakmaand!

Uitgelicht

Bak ook mee voor KiKa!

Gave tip: Monster Jam, mis het niet!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Lammetjesdagen! Laat de lente maar beginnen!

Laat de lente maar beginnen! Op verschillende plekken wordt er een Lammetjesdag georganiseerd en daarbij de plekken waar je met plezier de lammetjes kan bewonderen en knuffelen!

Kom uitvinden op het Makersfestival in Zwolle!

Kom jij ook naar het Makersfestival? Zo leuk en interessant kan techniek zijn! Ga zelf bouwen, smeden, lassen, elektriciteit aansluiten, robots leren kennen en grappige uitvindingen ontdekken. Het programma van 2026 is een aantrekkelijke en slim opgebouwde crossover van techniek, cultuur, natuur en kunst, waarmee kinderen en jongeren via beleving en praktische workshops een rijke en multidisciplinaire ervaring wordt geboden van wat er allemaal mogelijk is in de techniek. Het festival richt zich op iedereen vanaf 8 jaar oud.

Kidsprooftip! De Groene Karavaan reist door Overijssel, zorg dat je samen met de kids er bij bent!

Aanrader! Kennen jullie de Groene Karavaan al? Deze reist door Overijssel. Samen met de kids kan je deelnemen aan workshops, natuurwandelingen en andere natuuravonturen. Hoe leuk is dat? Pak je agenda er maar even bij, hieronder zie je wat jij samen met de kids kan doen, ga voor groen! :)

Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!

Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief