Kikkerdril tellen
Heb je vijver in de tuin of een sloot in de buurt? Doe mee met de kikkerdriltelling!
Heb je een vijver in je tuin? Tel dan tijdens de teldagen het aantal eiklompen en bruine kikkers!
Door de zachte winter en de hoge temperaturen is de amfibieëntrek dit jaar erg vroeg van start gegaan. Inmiddels zijn de eerste eilegsels van bruine kikker ook al gemeld uit Overijssel en Drenthe. Er is weer een telling vanaf 23 februari van kikkerdril. De telling loopt door tot en met 10 maart.
Deze telling is gericht op de bruine kikker. Dit is namelijk een van de eerste amfibieën die zich in de lente gaat voortplanten. Andere kikkers leggen hun eitjes later in het voorjaar, op de heikikker na.
De eiklompen zijn goed zichtbaar aan het wateroppervlakte en zijn grote klompen. De eiklompen zijn per stuk te tellen. Elk kikkerpaartje legt namelijk één eikomp. Door het aantal klompen met twee te vermenigvuldigen, weten we dus exact hoeveel kikkers er in onze tuinen leven.
Tegelijkertijd met de bruine kikker legt de gewone pad haar eitjes; in de vorm van snoeren. Deze snoeren liggen echter echt onderwater, waardoor ze moeilijker te tellen zijn. De paddensnoeren nemen we dan ook niet mee in de telling.
Hop, regenlaarzen aan, vangnetje in je hand en tellen maar!
Klik op de roze button voor meer info en geef daar je telling door.
Ontdek via deze blog hoe je kikkerdril vangt en hoe je ze ziet uitgroeien tot echte kikkers.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Meer inspiratie
Paasbrunch | Academiehuis Grote Kerk Zwolle
Kom genieten van een paasbrunch in de Grote Kerk op 2e paasdag.
Lammetjesdag Ruinen
Een gezellige lammetjesdag bij de schaapskudde in Ruinen! Komen jullie ook de lammetjes zien dartelen?
Paasbrunch bij de Eendracht
Vier Pasen samen met een heerlijke Paasbrunch bij de Eendracht in de oude Hofvliet Villa.Blogs & inspiratie
Alle blogs
4 heerlijke originele recepten voor Pasen
Pasen en dat betekent natuurlijk genieten van een heerlijk zelf gemaakt paasontbijt of een gezellige Paasbrunch. Samen aan tafel. Zoek je nog een leuk receptje dat je kan maken voor het het Paasontbijt of kan je nog wel wat inspiratie gebruiken voor de Paasbrunch thuis? Check ze hieronder! :)
Eropuit met Pasen! Een paar hele fijne Kidsproof tips!
Vier de Lente! Genieten van de frisse lucht, van lekker eten, vrolijke kleuren en van elkaar! Dat is voor ons Pasen. En natuurlijk gaan we er lekker op uit! We hebben weer een paar leuke tips van onze site geplukt om je te inspireren. Check ook nog even de Uitagenda want er is nog meer leuks te beleven!
24x Paaseitjes versieren zonder verf
Is de verf op? Geen probleem! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes. Gewoon lekker makkelijk met huis, tuin en keuken (knutsel)spullen. Sommige paaseitjes kun je zelfs vlak voor de paasbrunch of het paasontbijt nog maken.