Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kikkerdril tellen

Heb je vijver in de tuin of een sloot in de buurt? Doe mee met de kikkerdriltelling!

Heb je een vijver in je tuin? Tel dan tijdens de teldagen het aantal eiklompen en bruine kikkers! 

Door de zachte winter en de hoge temperaturen is de amfibieëntrek dit jaar erg vroeg van start gegaan. Inmiddels zijn de eerste eilegsels van bruine kikker ook al gemeld uit Overijssel en Drenthe. Er is weer een telling vanaf 23 februari van kikkerdril. De telling loopt door tot en met 10 maart.

Deze telling is gericht op de bruine kikker. Dit is namelijk een van de eerste amfibieën die zich in de lente gaat voortplanten. Andere kikkers leggen hun eitjes later in het voorjaar, op de heikikker na.

De eiklompen zijn goed zichtbaar aan het wateroppervlakte en zijn grote klompen. De eiklompen zijn per stuk te tellen. Elk kikkerpaartje legt namelijk één eikomp. Door het aantal klompen met twee te vermenigvuldigen, weten we dus exact hoeveel kikkers er in onze tuinen leven.

Tegelijkertijd met de bruine kikker legt de gewone pad haar eitjes; in de vorm van snoeren. Deze snoeren liggen echter echt onderwater, waardoor ze moeilijker te tellen zijn. De paddensnoeren nemen we dan ook niet mee in de telling.

Hop, regenlaarzen aan, vangnetje in je hand en tellen maar!

Klik op de roze button voor meer info en geef daar je telling door.

Ontdek via deze blog hoe je kikkerdril vangt en hoe je ze ziet uitgroeien tot echte kikkers.

Data:

Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.

IVN Zwolle

Zwolle

Mail direct

Mail direct naar IVN Zwolle

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Deel deze tip:

Deel via e-mail

Mail deze tip naar een vriend(in)

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Meer inspiratie

POPpulisme (8+)

Een grappige poppenvoorstelling met een donker randje.
Lees meer

Ontdek het Makersfestival

Creëer, experimenteer en ontdek op het Makersfestival in Zwolle. Komen jullie ook?
Lees meer

Kindervoorstelling Beestenboel

Een beestachtig leuke dag bij De Eendracht in De Hofvlietvilla. Kom genieten van de voorstelling.
Lees meer

Bakken voor KiKa

Maak de lekkerste baksels en koekjes en steun KiKa tijdens de bakmaand!
Lees meer

Uitgelicht

Tip! KreaDoe Lentefestival

Bekijk

Nationale Klimbosdag

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Lammetjesdagen! Laat de lente maar beginnen!

Laat de lente maar beginnen! Op verschillende plekken wordt er een Lammetjesdag georganiseerd en daarbij de plekken waar je met plezier de lammetjes kan bewonderen en knuffelen!
Lees meer

De 10x leukste buiten (natuur)speeltuinen in Zwolle

Naar de speeltuin is altijd leuk! We klommen, spetterden, gleden en draaiden wat af... Deze 10 horen bij onze favoriete buitenspeeltuinen in Zwolle. Urenlang speelplezier gegarandeerd!
Lees meer

Lente: 11x leuke dingen om buiten te doen met kinderen

Na de lange wintermaanden hebben we de binnenmuren van ons huis wel genoeg gezien. In de lente willen we graag naar buiten. De eerste zonnestralen pakken, het eerste ijsje eten en genieten van bloesem en lammetjes. Hieronder lees je 11 lente-uitjes om buiten te doen met je kinderen.
Lees meer

Kom uitvinden op het Makersfestival in Zwolle!

Zelf een eigen robot solderen? Een eigen zaklamp maken? Of zelf energie opwekken? Kom dan op zaterdag 29 maart vanaf 09.30 uur naar de vierde editie van het Makerfestival Zwolle! Voor iedereen die iets (of niets!) heeft met techniek, slimme innovaties en grappige uitvindingen. Hèt festival voor ontdekkers van 8 tot 88 jaar. Kom uitvinden op het Makersfestival!
Lees meer