Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Tentoonstelling De Stad Ontrafeld | ANNO

Nieuwe tentoonstelling ANNO over de mensen die Zwolle maken met speciaale route voor de kids!

Vanaf 3 oktober 2026 is bij ANNO Stadsmuseum Zwolle de nieuwe tentoonstelling De Stad Ontrafeld te bezoeken. De tentoonstelling gaat over de vraag wat Zwolle bij elkaar houdt. Bezoekers ontdekken hoe water, verbinding, wonen en samenleven de stad door de eeuwen heen hebben gevormd en welke rol zij daar zelf in kunnen spelen.

Zwolle verandert voortdurend. De stad groeit, nieuwe wijken ontstaan en de manier waarop mensen wonen en samenleven verandert mee. Toch zijn er thema’s die steeds terugkeren. De omgang met water. De behoefte aan verbinding. De zoektocht naar een thuis. En de inzet van mensen voor elkaar.

In De Stad Ontrafeld komen historische gebeurtenissen, voorwerpen en actuele verhalen samen. Bezoekers ontdekken bijvoorbeeld hoe Zwollenaren door de eeuwen heen met overstromingen en hoogwater omgingen. Ze volgen de ontwikkeling van bruggen en andere verbindingen in en rond de stad. Ook zien ze hoe mensen vroeger en nu een thuis vinden, elkaar helpen en nieuwe woonvormen ontwikkelen.

Theater De Makkers: verhalen van Zwollenaren
In De Stad Ontrafeld deelt De Makkers persoonlijke verhalen, ervaringen en perspectieven van Zwollenaren. Het gezelschap verbindt de geschiedenis van Zwolle met het leven van vandaag.

Hun verhalen maken duidelijk dat water, verbinding, wonen en samenleven geen onderwerpen uit het verleden zijn. Het zijn vragen waar iedere generatie opnieuw mee te maken krijgt. Hoe wil je wonen? Wie hoort erbij? Waar voel je je thuis? En wat doe jij voor een ander?

Op ontdekking met het Stadmakerspaspoort
Voor kinderen is er een speciale route met het Stadmakerspaspoort. Aan de hand van verschillende opdrachten ontdekken zij hoe een stad werkt en welke rol zij daarin kunnen spelen. Bedenken en maken, nieuwsgierig onderzoeken of mensen en ideeën bij elkaar brengen: iedere manier van meedoen telt.

ErfgoedLab: de stad als knooppunt
Ook het ErfgoedLab sluit aan bij het thema van de tentoonstelling. Daar ontrafelen de stadsarcheologen de verhalen achter middeleeuwse pelgrimsinsignes en de routes die reizigers van en naar Zwolle brachten. Zo wordt zichtbaar hoe Zwolle al eeuwenlang een stad van wegen, ontmoetingen en verbindingen is.

Het Lichthuis X ANNO: Zwolle achter de coulissen
Op De Verdieping werkt het kunstenaarscollectief het Lichthuis en ANNO samen aan Zwolle achter de coulissen: een levend diorama over de alledaagse verhalen van Zwollenaren. Bezoekers kunnen de makers aan het werk zien, verhalen lezen in het verhalenloket en zelf een verhaal achterlaten. In de studiezaal verbindt Collectie Overijssel hedendaagse verhalen met bronnen uit het stadsarchief.

Meer info en data? Klik op de roze website button

Data:

PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.

ANNO, Museum in de maak

Melkmarkt 41

8011 MB Zwolle

Openingstijden Vanaf 3 oktober
Prijs Zie website
Mail direct

Mail direct naar ANNO, Museum in de maak

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Stoep Rommelmarkt

Stoep rommelmarkt door de Zeeheldenbuurt. Komen jullie ook struinen en snuffelen tussen de spullen?

Opendag Brandweer Zwolle

Taaaatuuu! Er is een Open dag bij Brandweer Zwolle in de kazerne op de Marsweg!

Bloemencorso in Vollenhove

Kom naar de kleurrijkste dag van het jaar! | Bloemencorso Vollenhove

Open Dag C.I.C.K. & proeflessen

Zaterdag 22 augustus is de open dag van de C.I.C.K. Musicalschool en de Zwolse Muziekschool.

Uitgelicht

Dé Muziekwedstrijd 2026; Doe mee en maak kans op leuke prijzen!

LEGOLAND® Discovery Centre daar wil je naartoe!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Een frisse start? Dit zijn onze back to school tips!

Na een aantal heerlijke vrije weken gaat het nieuwe schooljaar toch echt van start... Met deze leuke clubjes en evenementen begin jij het jaar in ieder geval goed! Pak maar vast je agenda, hier komen de tips!

Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!

Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!

13x gratis uitjes en tips voor kinderen in Zwolle

Een gezellige middag eropuit met de kinderen hoeft gelukkig niets te kosten. Veel favoriete uitjes voor kinderen in en rondom Zwolle zijn helemaal (of bijna) gratis! Ouders hebben ons gevraagd om een aantal leuke low-budget kinderactiviteiten te verzamelen.

5x prachtige pluktuinen in Zwolle Fruit & bloemen

Pluktuinen zijn razend populair! Niets leukers ook dan zelf je bloemen uitzoeken en plukken. Vanaf mei, juni & juli staan er weer een hele hoop bloemen in bloei. Bewonder de bijzondere exemplaren bij deze locaties en pluk een prachtig boeketje voor thuis!

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!