Vogels ontdekken met de boswachter bij De Koppel
Kom samen met de boswachter vogels spotten bij de Koppeltuin
Vogels ontdekken met de boswachter bij De Koppel
Op woensdagmiddag 5 februari 2025 van 14.00 tot 15.00 uur organiseert Staatsbosbeheer in samenwerking met natuuractiviteitencentrum De Koppel een buitenactiviteit voor kinderen van 6 tot 13 jaar: ‘Help de boswachter en word een Koppelranger!’
Deze middag ga je met de boswachter kijken en luisteren naar vogels. Je gaat op onderzoek in de Koppeltuinen en directe omgeving, zonder de vogels te verstoren. Met een telescoop, een super-verrekijker, kun je die heel goed bekijken. Elke soort is te herkennen aan zijn verenpakje, zijn vorm en grootte en aan de geluiden die worden gemaakt. In de wintertijd zijn er ook andere soorten bij dan in de lente en zomer. Met een vogelgids en vogelkaarten kom je erachter hoe die heten. En de boswachter helpt jou daar natuurlijk bij.
Je krijgt na afloop een stempel op jouw eigen stempelkaart en bent dan al een beetje Koppelranger. Een ouder/begeleider blijft verantwoordelijk voor het toezicht op z’n kind, mag ook meelopen of bij De Koppel wachten, maar dient dan telefonisch bereikbaar te zijn. De kinderen blijven als groepje bij de boswachter. Zo is er ook meer kans voor iedereen om vogels te spotten.
Tip: Heb je zelf een verrekijker of vogelboekje, neem die dan mee! Draag laarzen of dichte wandelschoenen. Zorg voor kleding die past bij het weer op die dag. Wil je meer weten en leren over het Vechtdal en ook Koppelranger worden, geef je dan op en kom op 5 februari naar De Koppel, Vechtstraat 8 in Hardenberg. Bel voor opgave en informatie tel. (0523) 273388.
In week 5 en 6 is De Koppel gesloten voor publiek. Maar voor deze activiteit zijn de serre en de toiletten toegankelijk.
Data:
- woensdag 5 februari 2025
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Meer inspiratie
NEMO komt langs in Zwolle
Zijn jullie klaar om de ruimte te verkennen? NEMO komt naar Zwolle, ontdek mee!
Kasteel Cannenburch in kerstsfeer
Beleef kerst bij Kasteel Cannenburch en kom genieten van de ultieme kerstsfeer in het kasteel!
Voorstelling: Werktuig het Hoorspel
Kerstvakantietip! Een voorstelling waar niets is wat het lijkt, maar alles echt klinkt!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Een magische maand! Ontdek Zwolle in de kerstvakantie!
Ben jij even blij dat je in of om Zwolle woont! Want, er is zo veel te doen in deze kerstvakantie. Kinderworkshops, theatervoorstellingen, wandelen langs ijsbeelden of terug in de tijd. Vervelen is geen optie!
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
Deze leuke kerstvakantie uitjes zijn goed bereikbaar met OV
Reis supervoordelig met bus en regionale trein in december en kerstvakantie in en om Zwolle. Er is zoveel moois te beleven in de regio Zwolle Voor een leuk dagje uit, hoef je niet ver te reizen. Onze regio Zwolle heeft ontzettend veel te bieden, van museumbezoek tot een lekker dagje shoppen. De meeste uitjes zijn met het openbaar vervoer goed en relaxed te bereiken. Benieuwd naar uitjes die in de regio bereikbaar zijn met het OV? We hebben een blog vol kerstvakantie inspiratie voor je geschreven!