Vogels ontdekken met de boswachter bij De Koppel
Kom samen met de boswachter vogels spotten bij de Koppeltuin
Vogels ontdekken met de boswachter bij De Koppel
Op woensdagmiddag 5 februari 2025 van 14.00 tot 15.00 uur organiseert Staatsbosbeheer in samenwerking met natuuractiviteitencentrum De Koppel een buitenactiviteit voor kinderen van 6 tot 13 jaar: ‘Help de boswachter en word een Koppelranger!’
Deze middag ga je met de boswachter kijken en luisteren naar vogels. Je gaat op onderzoek in de Koppeltuinen en directe omgeving, zonder de vogels te verstoren. Met een telescoop, een super-verrekijker, kun je die heel goed bekijken. Elke soort is te herkennen aan zijn verenpakje, zijn vorm en grootte en aan de geluiden die worden gemaakt. In de wintertijd zijn er ook andere soorten bij dan in de lente en zomer. Met een vogelgids en vogelkaarten kom je erachter hoe die heten. En de boswachter helpt jou daar natuurlijk bij.
Je krijgt na afloop een stempel op jouw eigen stempelkaart en bent dan al een beetje Koppelranger. Een ouder/begeleider blijft verantwoordelijk voor het toezicht op z’n kind, mag ook meelopen of bij De Koppel wachten, maar dient dan telefonisch bereikbaar te zijn. De kinderen blijven als groepje bij de boswachter. Zo is er ook meer kans voor iedereen om vogels te spotten.
Tip: Heb je zelf een verrekijker of vogelboekje, neem die dan mee! Draag laarzen of dichte wandelschoenen. Zorg voor kleding die past bij het weer op die dag. Wil je meer weten en leren over het Vechtdal en ook Koppelranger worden, geef je dan op en kom op 5 februari naar De Koppel, Vechtstraat 8 in Hardenberg. Bel voor opgave en informatie tel. (0523) 273388.
In week 5 en 6 is De Koppel gesloten voor publiek. Maar voor deze activiteit zijn de serre en de toiletten toegankelijk.
Data:
- woensdag 5 februari 2025 Zet in mijn agenda
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Meer inspiratie
Common Ground Festival | For Kids
Dus jouw herfstvakantie druilerig en saai? No way! Kom naar Common Ground Festival For Kids.
Pompoenerie Wezep | Giant Pumpkins
Pompoenen, van gigantische pompoenen tot lekkere eetbare pompoenen bij Pompoenerie in Wezep.
De Proefkeuken en de WC van tijd 8+
Een energieke en hilarische voorstelling voor nieuwsgierige kinderen en hun (groot)oudersUitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Top 9x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!
Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
13x gratis uitjes en tips voor kinderen in Zwolle
Een gezellige middag eropuit met de kinderen hoeft gelukkig niets te kosten. Veel favoriete uitjes voor kinderen in en rondom Zwolle zijn helemaal (of bijna) gratis! Ouders hebben ons gevraagd om een aantal leuke low-budget kinderactiviteiten te verzamelen.