Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

The Elf on the Shelf – zo’n leuke traditie!

Gepubliceerd op 2 december 2025

Ken jij de 'Elf on the Shelf' al? Een superleuke kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek.

Wat is de Elf on the Shelf?

De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.

Als de kinderen slapen gaat  de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!

Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók pubers) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!


Verstop de Elf!

We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!


Als je Elf op tactische plekken verstopt, krijg je de kinderen misschien zelfs wel mee in het huishouden. Even een wasje draaien of de vaatwasser uitruimen bijvoorbeeld. En als beloning wellicht wat schermtijd 😉

#Elfontheshelf

Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!

 

Ben je ook enthousiast geworden? Wij zijn benieuwd! Deel de foto’s via info@kidsproof.nl of tag ons op Facebook of Instagram!

Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!

TIP: lees ook onze blog met 29x leuke kersttradities Deze link opent in een nieuwe tab.

Lees ook:

Alle blogs

Deze leuke kerstvakantie uitjes zijn goed bereikbaar met het OV

Hoe leuk: in de kerstvakantie samen met je kinderen eropuit. Maak het voor hen een extra feestje als je in de bus of trein stapt, want dat is voor kinderen vaak één groot avontuur!

De winter vier je samen in het Openluchtmuseum

Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.

Kerstvakantie: leuke uitjes in en om Arnhem

Kerstvakantie! De deuren van de scholen gaan twee weken dicht. Even lekker chillen thuis, maar vast en zeker ook genieten van al die leuke winteruitjes in onze regio. En dat zijn er nogal wat. Lees maar eens verder en plan je uitje.

24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL

Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Meer inspiratie

Ga op avontuur in de kerstvakantie

Ga op ontdekking bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met stoere activiteiten.

Kerstvakantie op kasteel Doorwerth

In de vakantie zijn er leuke activiteiten op kasteel Doorwerth. Speurtochten, kindertheater en meer.

Boeren en tuinders pakken winters uit!

Vrolijk verlichte trekkertochten, verlichte boerderijroutes of een leuke winterwandeling!

6x nieuwe, winterse familiefilms bij Pathé

Beleef een warme bioscoopervaring met je kids: met Wicked, Bluey, Spongebob en andere winterse toppers.

Zwemmen in de kerstvakantie

Zin in een sportief uitje in de kerstvakantie? Ga lekker zwemmen in De Grote Koppel in Arnhem!

Ontdek het Airborne museum

Ontdek de geschiedenis van de Slag om Arnhem met spannende speurtochten, wandelingen en verhalen!

Waterhelden van Weleer

Ontdek deze leuke en interactieve tentoonstelling in het Nederlands Watermuseum.

StadsWoud (7+)

Een avontuurlijke audio-wandeling over de natuur in de Arnhemse binnenstad.

 NIEUW op Kidsproof
De categorie ‘Inclusief’: met uitjes voor kinderen met een beperking die wat extra aandacht of zorg nodig hebben.

Naar toegankelijke uitjes >