Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Stappenplan om kinderen zelf te laten koken

Gepubliceerd op 31 mei 2024

Kidsproof collega Klazien is er meestal niet zo'n fan van om haar kinderen zelf te laten koken. Ze ziet op tegen dat geklieder en dat alles dan vies is en ze dat kan gaan opruimen. Maar dat lijkt allemaal reuze mee te vallen! Haar dochter Floortje heeft onderstaand stappenplan voor jouw kind gemaakt. En opruimen is geen probleem als ze alles zelf mogen doen!

Daar gaat tie dan! Natuurlijk eerst de handen wassen en dan de volgende ingrediënten klaar zetten:

– Chinese wokgroenten
– Naanbrood
– Mangochutney
– Basmatirijst
– Woksaus
– Gebakken uitjes
– Kroepoek

Ik zal per foto laten zien wat je moet doen. Succes!

Je zet de oven aan om de naanbroden daarin te kunnen bakken.

Dan zet je de pan op het vuur (misschien moet je papa of mama je daar even bij helpen) en je doet er wat olie of boter in.

Je doet de rijst in een pan met kokend water. Kijk op de verpakking hoelang de rijst moet koken en zet dan een wekker, zo kan je niet vergeten de rijst uit te zetten.

Doe de wokgroente in de pan waar de olie/boter in zit.

Als de wokgroente zo’n 4 minuten gebakken heeft, doe je daarna de woksaus erbij (een half flesjes is genoeg)

Als de woksaus aan het opwarmen is, doe je ondertussen de kroepoek, gebakken uitjes en de mangochutney in een paar leuke schaaltjes, dat vind ik het leukste om te doen 🙂

Dan doe je de naanbroden, nadat je ze een beetje nat hebt gemaakt, in de voorverwarmde oven ongeveer 7 minuten. Moet je even op de verpakking kijken hoelang ze erin moeten.

Dek ondertussen de tafel en zet de schaaltjes met mangochutney, gebakken uitjes en kroepoek erbij. Haal het naanbrood uit de oven en zet de pan met wokgroenten op tafel en dan bijna….

Smullen maar!!

Ik hoop dat het is gelukt!

Bekijk ook ons overzicht met leuke educatieve programma’s op tv Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

12x zomertips op de Veluwe

Zin in een zomer met heel veel afwisselende en leuke uitjes? Op de Veluwe valt deze zomer van alles te beleven. Trek eropuit in de prachtige natuur, ga voor een actief uitje, stap binnen bij verrassende musea, spot dieren van dichtbij of ontdek een gezellige stad. Wij verzamelden 12 zomerse tips voor gezinnen. Welke ga jij als eerste ontdekken?

Maak van de Avondvierdaagse een feestje met deze tips!

Kijk je er ook ieder jaar weer naar uit om met je kids de Avondvierdaagse te lopen? Met deze tips ga je goed van start en beleef je gezellige dagen!

10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland

WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).

6x leuke vakantiekampen

In deze blog alvast een voorproefje van een aantal toffe kampen! Fijne dagkampen of iets verder weg mét overnachting. Wat vind jouw kind fijner?

Favoriete uitjes & adressen

Musis & Stadstheater Arnhem zoekt een nieuwe kinderdirecteur

Gratis naar Museum Arnhem

Spelen, kleien en meedenken bij PLAYTIME!

Gamestate: actie en fun voor het hele gezin

Speel samen tijdens de Jantje Beton Buitenspeeldag!

Kinderfeestje in de natuur

Meer inspiratie

Waterbeestjes onder de loep

Neem je schepnet mee en ontdek de krioelende waterwereld bij het Nederlands Watermuseum.

Speel samen tijdens de Jantje Beton Buitenspeeldag!

Doe mee! Op woensdag 10 juni verandert heel Nederland in één grote buitenspeelplek.

Musis & Stadstheater Arnhem zoekt een nieuwe kinderdirecteur

Stap in de spotlights en laat jouw creativiteit schitteren in Musis & Stadstheater Arnhem!

Spelen, kleien en meedenken bij PLAYTIME!

Kom ook naar de laatste zondag van de tentoonstelling PLAYTIME! bij POST Arnhem!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief