Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zelf S’mores maken

Gepubliceerd op 4 juni 2024

De dochter van collega Lotte bakt het liefst ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Dit keer wilde ze graag een alternatieve variant op de klassieke S'mores maken.

Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant uit de oven is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!

Ingrediënten

Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:

– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)

Bereiding

Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).

Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe. 

De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows. 

Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.


Smullen geblazen!

Tip

Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daar van houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!

Resultaat

Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.

Eet smakelijk!

Groetjes, Lotte

Voor meer leuke recepten en kooktips, kijk op onze DIY pagina Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

7x DIY tips voor Pasen

Alvast in de stemming komen voor de paasdagen? Met deze 7 DIY tips voor paasknutsels en paasrecepten gaan wij er een extra feestje van maken! We hebben ze hieronder voor je op een rijtje gezet!

Gratis familievoorstellingen én musicaltour

Hoe leuk is het om samen naar het theater te gaan? In Musis & Stadstheater Arnhem beleven jullie dit voorjaar de mooiste voorstellingen en magische verwondermomenten, ook in de meivakantie.

10x te gekke uitkijktorens in Nederland

In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Arnhem) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!

4 heerlijke originele recepten voor Pasen

Bijna Pasen! En dat betekent natuurlijk genieten van een heerlijk zelf gemaakt paasontbijt of een gezellige paasbrunch. Samen aan tafel met je gezin en de tijd nemen voor al dat lekkers. Zoek je nog een leuk receptje dat je kunt maken voor het paasontbijt of kan je nog wel wat inspiratie gebruiken voor de paasbrunch?

Favoriete uitjes & adressen

Eieren zoeken met de Paashaas

Nieuw: Climbing Network

Kleurrijk Waterlab

Mees Kees – De Husselrace (7+)

Paaseieren tellen in het kasteel

Gamestate: actie en fun voor het hele gezin

Meer inspiratie

12x GRATIS inspiratie en uittips voor Pasen

Een vrolijk mini-magazine vol ideeën voor een fijn paasweekend samen, met inspiratie van LIDL

Wekelijks voorleesuurtje

Samen luisteren, kijken en ontdekken tijdens het gratis voorleesuurtje van de Zoomerij.

Haasjes zoeken op Zyp

Kom naar Huis Zypendaal en waan je in de 18e eeuw met heel de familie!

Film De Hazenschool | 6+

Leuke kinderfilm in het paaswekend bij Focus Filmtheater Arnhem.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief