Natuur
De leukste natuuractiviteiten in de regio Den Bosch
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in de regio Den Bosch.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken, natuurspeeltuinen en buitencentra. Hier haal je je hart op!
Tips van de maand
Bossche Bollen Belevenis
Een tof uitje voor het hele gezin, vol interactie en humor in het meest opgeklopte mini-museum ter wereld
Wintercircus Pallasso!
Een magisch wintercircus vol show, spektakel en gezelligheid voor het hele gezin.
NIEUW: Stap in de wereld van VR Den Bosch
Beleef virtual reality zó echt, dat je vergeet waar je bent!Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Den Bosch. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
IJM’s Winterparadijs!
Winterparadijs in Vught met overdekte schaatsbaan en toffe activiteiten voor het hele gezin!
Het Groene Woud
Trek je laarzen aan en kom Het Groene Woud ontdekken!
De Moerputten!
Natuurgebied met een mooie samensmelting van industrie, moeras, bruggen en wandelpaden.
Oude vondsten van Den Bosch
Voor alle nieuwsgierigen naar de oudheid van Den Bosch!
Happy Stones Noord-Brabant
Maak mooie stenen en verstop ze voor een ander, of ga zelf op zoek naar Happy Stones!
Kaasboederij in Hedel!
Leuk uitje naar de boerderij in Hedel!
Wandelen op De Pettelaar
Trek goede wandelschoenen aan en ga op zoek naar een unieke vogel of boom op Landgoed De Pettelaar!
Wandelen op Vughtse Heide
Lekker wandelen en spelen op de Vughte Heide!
Boerderij, Pluktuin!
Kom naar de biologische boerderij en pluktuin Boshoeve Sprankenhof in Udenhout!
Vossenstreken; wandelapp
Met deze app wordt wandelen met de kinderen een avontuur!
De natuur in met je kids!
Het Natuurcentrum De Maashorst biedt allerlei mogelijkheden om met kinderen bezig te zijn in de natuur!
Beleef de Hooge Heide
Wandelen, fietsen of actief bezig zijn, alles kan bij het natuurgebied de Hooge Heide in Berlicum!
Lichtwandeling Ammerzoden
Ammerzoden in het licht! Wandel je ook mee en geniet van alle mooie lichtjes!
De Binckhorst
Heerlijk wandelen kan door het natuurgebied De Binckhorst vlakbij de Nulandse Heide!
Bossche Broek
Heerlijk wandelen door een stukje ongerepte natuur vlakbij Den Bosch centrum!
Schaatsen in Veghel!
Neem je schaatsen mee of huur ze bij Veghel on Ice en scheer over de ijsbaan met het hele gezin!
Natuurpoort Heeswijk
De natuur in met de kids, door het zand, de bossen en de heide!
Bloemen plukken
Pluk bloemen bij Pluktuin De Langendam in Waspik!
Wandeling IJzeren Man!
Elke dag genieten van de natuur bij De IJzeren Man in Vught!
Meivakantie Slot Loevestein
Van speurtochten tot D-Day soldaten en tin gieten – dit is niet zomaar een dagje uit. Ontdek ze allemaal!
Zwemmen in Drunen!
Ontdek de pracht van de Zandverstuiving en Zwemplas De Afgraving in Drunen!
Natuurtheater Oisterwijk
In een natuurlijke omgeving genieten van kindertheater en mooie verhalen bij Natuurtheater Oisterwijk!
Zandmeren Kerkdriel
Lekker zwemmen bij de Zandmeren in Kerkdriel!
Rondje met de Kano in Hedel
Kanovaren in de ongerepte natuur en genieten van heerlijk zelfgemaakt ijs bij IJsboerderij Schoonheuvel!
Happy Italy
Lekker en en spelen kan bij Happy Italy in Den Bosch
Speeltuin Oss
Gave natuurspeeltuin Oss in waar ook rekening is gehouden met kinderen met een beperking!
Zelf fruit plukken bij Streeckerij de Betuwe
Spelen, smullen & genieten in de boomgaard!
Geniet van Het Kanaalpark
Wandel samen door het nieuwe Kanaalpark tussen Rosmalen en Den Bosch!
Koeien knuffelen en Melktap
Kom knuffelen met koeien en je eigen melk tappen bij Melktap Heeswijk-Dinther!
Avontuurlijke Klim!
Unieke ervaring! Beklim het dak van onze Sint-Jan en geniet van het uitzicht!
De Groote Wielenplas
Veel spetterplezier in de natuurlijke Groote Wielenplas in Rosmalen!
Speuren door de Duinen
Ben jij een echte speurneus? Doe dan een van de speurtochten door De Loonse en Drunense Duinen.Meer inspiratie
Vers van het land: lokale lekkernijen in regio Den Bosch
Eieren uit de muur halen, melk tappen of ijs eten tussen de koeien, hoe leuk is dat?! In de regio Den Bosch vind je volop boerderijen waar je verse producten direct bij de boer kunt kopen.
18x Heerlijke herfstwandeling in en om Den Bosch
Lekker wandelen altijd een goed idee! Wist je dat Den Bosch en omgeving héél veel mooie plekken heeft waar de kids uren rond kunnen struinen in de natuur? Wij verzamelden maar liefst 18 fijne plekken voor een mooie en leuke boswandeling met kinderen in de winter!
9x De leukste wandeling met speurtocht voor kinderen in regio Den Bosch!
Fijn wandelen met kinderen, heerlijk in de natuur! Toch is het bij ons altijd moeilijk om de kids enthousiast te maken voor een boswandeling. Daarom hebben wij 8 toffe wandelingen op een rijtje gezet die superleuk en uitdagend zijn voor onze kinderen!
12x kinderboerderij in Den Bosch en iets verder!
Ben jij een échte dierenliefhebber? En wil jij alles te weten komen over dieren? Of vind je het heerlijk om in de natuur te spelen? Dan is een bezoekje aan een kinderboerderij een goed idee! Je vindt er heel veel verschillende dieren zoals geiten, schapen, koeien, ganzen, konijnen, varkens, kippen en eenden. Vaak met leuke speeltuin. Leuk gratis uitje voor peuters, kleuters of gewoon het hele gezin!
8x Pluktuinen voor kinderen in Den Bosch en omgeving!
Yes, de bloemen staan mooi in bloei dus we kunnen weer plukken! In de omgeving van Den Bosch zijn verschillende bloempluktuinenen waar je prachtige veldbloemboekten kunt plukken. Leuke activiteit met kinderen!
MAAK EEN KABOUTERPAD VOOR JE KIDS!
Kabouterpaden zijn zo leuk om te doen met jonge kinderen! Zet je kaboutermuts op, Schmink je wangen rood en ga met knapzak en opdrachten pad. Echt heel leuk! Heb je geen kabouterpad in de buurt? Met deze tips komen de kabouters gewoon naar jullie voordeur.Activiteiten en uitjes in de natuur in de regio Den Bosch
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park of stadspark in de omgeving van Den Bosch, Rosmalen, Vught. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Den Bosch, Rosmalen, Vught, Sint-Michelsgestel, Oss, Vlijmen, Boxtel, Drunen.
Bezoekerscentrum natuurgebied in de regio Den Bosch
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in en om Den Bosch, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Den Bosch, Rosmalen, Vught
In Den Bosch, Vught, Rosmalen, Helvoirt, Esch, Drunen, Zaltbommel, Oss, Uden, Boxtel, Heusden, Schijndel, Heeswijk-Dinther zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!