Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Hoe eigenwijs ben jij?

Kom naar de nieuwe expositie van het Kinderboekenmuseum: De eigenwijze kinderen van Annie M.G. Schmidt!

Wie is niet opgegroeid met de eigenwijze kinderen van Annie M.G. Schmidt? Ze vormen een perfecte inspiratiebron voor de nieuwe, interactieve tentoonstelling De eigenwijze kinderen van Annie M.G. Schmidt in het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum.

Stap in de lift van Abeltje voor een spannende reis (druk NIET op de groene knop! Of doe jij dat wel?), maak met Minoes een poezenvlog of bouw als een gedichtenmetselaar de mooiste versjes bij Ibbeltjes Gedichtenbouwplaats. En lekker kliederen kan met Floddertjes woordmixer en de lettervermicelli, maar pas wel op dat soep voor Floddertjes zieke moeder niet ontploft…

Natuurlijk is er ook aandacht voor de iconische liedjes die Schmidt schreef. Klassiekers als ‘Mijn opa’, ‘Op een mooie Pinksterdag’ en ‘Ja zuster, nee zuster’ zijn in de bus van Otjes vader Tos te beluisteren op de speciale Radio Annie FM. Een korte film over haar leven maakt duidelijk dat Schmidt niet bang was om van de gebaande paden af te wijken.

Net als Schmidts werk zit De eigenwijze kinderen van Annie M.G. Schmidt vol verrassingen, humor en taalspelletjes. Een feest voor jong en oud!

?

Tip: naast deze geweldig leuke tentoonstelling neem je natuurlijk ook een kijkje bij Papiria (voor kinderen vanaf 7 jaar), ABC met de dieren mee (voor kinderen van 2 t/m 6 jaar) en Ik ben Kikker (vanaf 0 jaar). Het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum is ontzettend leuk voor grote én kleine kids!

Voor meer info en de verplichte reservering klik je op de oranje button.

Tip: Schrijf je nu in voor onze gratis Nieuwsbrief en blijf op de hoogte van leuke activiteiten bij jou in de buurt!

Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum

Prins Willem-Alexanderhof 5

2595 BE Den Haag

Openingstijden Dinsdag t/m vrijdag: 10.30 - 17.00 uur
Zaterdag en zondag: 9.00 - 17.00 uur

Tijdens schoolvakanties is het museum ook op maandag geopend. Het museum is gesloten op nieuwjaarsdag, Koningsdag, Bevrijdingsdag en eerste kerstdag.
Prijs Check online de actuele prijze. Alleen toegang met reservering
met Museumkaart gratis
Reserveer
Mail direct

Mail direct naar Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Kom naar het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum

Ben jij gek op boeken? Dan moet je echt een keer naar het Kinderboekenmuseum! Onze favoriet!
Reserveer

Beleef de herfst in Madurodam

Beleef volop avonturen in Madurodam! Attractiepark voor het hele gezin, activiteiten binnen en buiten.
Reserveer

Bounce Valley Zoetermeer

Bounce Valley in Zoetermeer is een fantastisch luchtkussenpark. Voor uitjes en feestjes!

Herfstspeurtocht in Meijendel

Ga op avontuur in het prachtige Meijendel tijdens de herfstvakantie met deze Speurtocht van Dunea!

Uitgelicht

Den Haag: superleuke stad voor kinderen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Met je kinderen naar het Residentie Orkest 2025/2026

Klassieke muziek met je kinderen? Dat kan perfect bij de familieconcerten van het Residentie Orkest. Van Sinterklaas tot Anne de Poes. Na de voorstellingen kunnen kinderen ook zélf aan de slag in de instrumententuin. Een bijzondere ervaring!

Groot Kerstcircus Den Haag, reserveer met 25% korting!

Kom naar deze geweldige familieshow in de kerstvakantie. Reserveer nú met 25% Kidsproof-korting voor de beste plekken!

Den Haag: leukste stad voor kinderen

Waar ontdek je alles over Nederland? Vind je de auto van James Bond? Sta je zelf te shinen op een echt podium? En vind je magie in het theater? Waar kun je bouwen met miljoenen LEGO® stenen? Kun je nu al schaatsen? Of skiën? Spelen? Rennen? Ontdekken? Waar kun je alles beleven - en meer? En dan ‘s avonds pizza’s eten. In Den Haag. Want Den Haag is de leukste stad voor kinderen – en hun ouders.

Ontdek het programma 2025/2026 van Amare voor gezinnen!

Welkom bij Amare, het culturele hart van Den Haag waar magie, muziek en avontuur samenkomen! Voor ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd is Amare dé plek om samen theater, muziek en meer te beleven. Laat je inspireren door het aanbod en ontdek waarom een bezoek aan Amare een must is voor jouw gezin.

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief