Wervelende Lichtshow
Beleef de geschiedenis van de Egyptische tempel en het Rijksmuseum van Oudheden met een lichtshow!
Rijksmuseum van Oudheden komt tot leven in een wervelende lichtshow op de Egyptische tempel!
De lichtshow bestaat uit spectaculaire beelden, muziek en een gesproken verhaal over museumgeschiedenis. Het lichtshow-verhaal is te bewonderen op de tweeduizend jaar oude Egyptische tempel. Daarin wordt onder andere verteld over de geschiedenis van de tempel en de komst ervan naar Leiden in de jaren 70 van de vorige eeuw. De tempel zelf lijkt daarbij in gekleurde lichtstralen uiteen te spatten om daarna weer steen voor steen te worden opgebouwd.
Het vier minuten durende spektakel is dagelijks te zien om 11.30, 13.30 (kinderversie) en 15.30 (Engels) uur. De tijden kunnen afwijken, kijk voor actuele tijden op de website via de roze button.
Kinderactiviteiten schoolvakanties
Tijdens alle schoolvakanties: extra knutsel- en speuractiviteiten voor kinderen t/m 12 jaar.
Speurtochten en audiotours
Voor kinderen vanaf 4 jaar: verschillende speurtochten verkrijgbaar aan de kassa (€ 2,95). Er zijn ook zijn audiotours voor volwassenen en kinderen gratis verkrijgbaar aan de kassa.
Speur- en doeboekje Farao (vanaf 4 jaar)
Met Klaas naar het oude Egypte (audiotour, vanaf 7 jaar)
Met Nienke naar het oude Griekenland (audiotour, vanaf 7 jaar)
Speurtocht over het oude Egypte (vanaf 8 jaar)
Speurtocht over de Romeinen (vanaf 8 jaar)
Speurtocht over Archeologie van Nederland (vanaf 8 jaar)
Verjaardagsfeestjes
Kinderen jarig? Vier het met een van onze superleuke verjaardagsfeestjes: Egypte of Romeinen (vanaf 8 jaar).
Voor meer informatie klik je op de roze button.
Tip: Neem eens een kijkje in de Kidsproof Uitagenda voor de actueelste uitjes in en om Leiden. Ga voor een toffe activiteit, avontuurlijk bezoekje aan een museum of een spannende voorstelling!
Rijksmuseum van Oudheden
Rapenburg 28
2311 EW Leiden
Openingstijden
Dagelijks voorstelling om 11.30, 13.30 (kinderversie) en 15.30 (Engels) uurOpeningstijden:
dagelijks 10.00 - 17.00 uur
kijk voor actuele tijden op de website via de roze button
Prijs
Zie website (via roze button)Toon op kaart
Meer inspiratie
Monsters en mythische wezens
Beleef een monsterlijk museumavontuur in het Rijksmuseum van Oudheden. Durf jij het aan?
Rijksmuseum Boerhaave
Rijksmuseum Boerhaave is een heel leuk museum met kinderen over de wetenschap. Met waterspeeltuin!
Herfstspeurtocht in Meijendel
Ga op avontuur in het prachtige Meijendel tijdens de herfstvakantie met deze Speurtocht van Dunea!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Den Haag: leukste stad voor kinderen
Waar ontdek je alles over Nederland? Vind je de auto van James Bond? Sta je zelf te shinen op een echt podium? En vind je magie in het theater? Waar kun je bouwen met miljoenen LEGO® stenen? Kun je nu al schaatsen? Of skiën? Spelen? Rennen? Ontdekken? Waar kun je alles beleven - en meer? En dan ‘s avonds pizza’s eten. In Den Haag. Want Den Haag is de leukste stad voor kinderen – en hun ouders.
Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!
Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.
Sinterklaas intocht 2025 in Leiden en omgeving!
Sinterklaas komt er weer aan! Naar welke intocht ga jij? Er zijn ook heel veel leuke Sinterklaas uitjes voor kinderen in en om Leiden. Van Pepernotenexpress tot een bezoek aan de Stad van Sinterklaas. Kijk snel!