Wervelende Lichtshow
Beleef de geschiedenis van de Egyptische tempel en het Rijksmuseum van Oudheden met een lichtshow!
Rijksmuseum van Oudheden komt tot leven in een wervelende lichtshow op de Egyptische tempel!
De lichtshow bestaat uit spectaculaire beelden, muziek en een gesproken verhaal over museumgeschiedenis. Het lichtshow-verhaal is te bewonderen op de tweeduizend jaar oude Egyptische tempel. Daarin wordt onder andere verteld over de geschiedenis van de tempel en de komst ervan naar Leiden in de jaren 70 van de vorige eeuw. De tempel zelf lijkt daarbij in gekleurde lichtstralen uiteen te spatten om daarna weer steen voor steen te worden opgebouwd.
Het vier minuten durende spektakel is dagelijks te zien om 11.30, 13.30 (kinderversie) en 15.30 (Engels) uur. De tijden kunnen afwijken, kijk voor actuele tijden op de website via de roze button.
Kinderactiviteiten schoolvakanties
Tijdens alle schoolvakanties: extra knutsel- en speuractiviteiten voor kinderen t/m 12 jaar.
Speurtochten en audiotours
Voor kinderen vanaf 4 jaar: verschillende speurtochten verkrijgbaar aan de kassa (€ 2,95). Er zijn ook zijn audiotours voor volwassenen en kinderen gratis verkrijgbaar aan de kassa.
Speur- en doeboekje Farao (vanaf 4 jaar)
Met Klaas naar het oude Egypte (audiotour, vanaf 7 jaar)
Met Nienke naar het oude Griekenland (audiotour, vanaf 7 jaar)
Speurtocht over het oude Egypte (vanaf 8 jaar)
Speurtocht over de Romeinen (vanaf 8 jaar)
Speurtocht over Archeologie van Nederland (vanaf 8 jaar)
Verjaardagsfeestjes
Kinderen jarig? Vier het met een van onze superleuke verjaardagsfeestjes: Egypte of Romeinen (vanaf 8 jaar).
Voor meer informatie klik je op de roze button.
Tip: Neem eens een kijkje in de Kidsproof Uitagenda voor de actueelste uitjes in en om Leiden. Ga voor een toffe activiteit, avontuurlijk bezoekje aan een museum of een spannende voorstelling!
Rijksmuseum van Oudheden
Rapenburg 28
2311 EW Leiden
Openingstijden
Dagelijks voorstelling om 11.30, 13.30 (kinderversie) en 15.30 (Engels) uurOpeningstijden:
dagelijks 10.00 - 17.00 uur
kijk voor actuele tijden op de website via de roze button
Prijs
Zie website (via roze button)Toon op kaart
Lijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
Space Expo 5+
Space Expo is hét ruimtevaartmuseum van Nederland!
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.
Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden
Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.
10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland
WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).
5 x Bootje huren in en om Leiden – leuke adressen
Ontdek de Kaag, de Leidse grachten, Vlietlanden en meer met je gezin op een boot! Huur een sloep, kano, roeiboot, zeilboot of waterfiets. Hier vind je 5 leuke adressen in de Leidse regio!