
Spelen met wiskunde
Familietentoonstelling vol doe-activiteiten over wiskunde in Rijksmuseum Boerhaave!
Wat hebben een fotomodel, formule-1 coureur en muzikant met elkaar gemeen? Wiskunde!
Wiskunde is écht overal. In de vernieuwde doe-tentoonstelling Spelen met Wiskunde in Rijksmuseum Boerhaave ontdek je er alles over.
Maak zelf een draaikolk en bouw je eigen brug. Ontdek hoe geluid eruitziet en speel als een kunstenaar met perspectief. Een superleuke doe-tentoonstelling voor de hele familie!
De Leidse hoogleraar en wiskundige Ionica Smeets bezocht de tentoonstelling en deed alle interactieve spellen en proefjes die er deel van uitmaken. Wat haar betreft is Spelen met Wiskunde geslaagd voor de test! Ionica’s favoriet? “De knikkerbaan met de kansberekening over het vakje waar de knikker uiteindelijk terecht komt. Het museum heeft een verbeterde versie gemaakt. Het zijn perfectionisten bij Rijksmuseum Boerhaave.”
Ionica schreef in het afgelopen jaar een kinderboek over wiskunde: ‘Rekenen voor je leven’. Kun je na alle spelletjes in de tentoonstelling nog geen genoeg krijgen van wiskunde? Het boek is te koop in de museumwinkel.
Meer weten over de tentoonstelling? Klik op de roze button.
Rijksmuseum Boerhaave
Lange Sint Agnietenstraat 10
2312 WC Leiden
Toon op kaart
Meer inspiratie


Boerhaave in de zomervakantie
Ontdek, experimenteer en speur in Rijksmuseum Boerhaave, een tof zomervakantie uitje met waterspeeltuin!
Klimmen met korting!
Leuk zomervakantie-uitje: naar de Boulderhal! Hier kunnen kids vanaf 6 heerlijk klimmen met €2 korting.
Bricks of Wonder: een unieke LEGO tentoonstelling!
Een uniek familie-uitje in Leidschendam vol creativiteit en bouwplezier, nu te zien in Westfield Mall.Blogs & inspiratie
Alle blogs
20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden
Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.
GPS tour voor het gezin in een kek autootje van Renzy
Wat een te gekke middag hadden wij met de Renault Twizy's van Renzy langs duin, strand en bollenvelden bij Noordwijk! Vroom..vroom..
Zomers snacken in het LAM museum
Deze zomer snack je zonder calorieën en vette vingers in het LAM museum in Lisse. Verwonder je in een enorme frietbak en ontdek Landgoed Keukenhof waar dit foodart-museum te vinden is. Een uitje om je vingers bij af te likken!