Blogs & inspiratie
Stoer lunchen op Fort de Gagel
Gepubliceerd op 28 mei 2024
Aan de rand van Utrecht Overvecht vind je een stoer en kindvriendelijk restaurant: Fort de Gagel. Via een loopbrug betreed je het eiland met het oude fort. Kom je eten binnen in het fort of zoek je plek tussen de bunkers op het terras met speeltuin? Zo midden in de natuur met een heerlijke kaart is dit een top locatie voor ouders en kinderen!
Prachtig restaurant
In het oude fort zit een prachtig, modern restaurant. Wat meteen opvalt is de gezellige aankleding bij Fort de Gagel. Binnen vind je tafeltjes onder een prachtige muurschildering van twee vossen of kijk je door de grote ramen naar buiten over het fort. Op het terras bevind je je tussen de bunkers en kijk je uit over de weilanden. De sfeer is knus en gezellig.

Op het menu
Het restaurant is zeven dagen per week geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Je kunt hier met je kinderen goed terecht voor een lunch of avondeten.

Op de menukaart vind je een speciale kids lunch en een kids diner met o.a. pannenkoeken met chocopasta, gewone bolletjes, pasta en natuurlijk frietjes. Voor de volwassenen is er ook een uitgebreide en lekkere keuze met bovendien veel vega opties. Zo is er dus voor iedereen wel iets lekkers te vinden!
Lekker spelen
Bij aankomst gaan wij zitten op het terras en de kinderen duiken meteen de speeltuin in. De speeltuin ligt net iets hoger dan het terras met rondom gras en bunkers. Het ziet er allemaal heel stoer uit.

In de speeltuin vind je een leuke waterpomp en een speelhuisje. Ook binnen is er een speciaal hoekje waar de jongste kinderen kunnen spelen.
Voor de grotere kinderen is het ook leuk om de plekjes rondom het fort te ontdekken. Maar ook binnen kun je een stukje door de gangen lopen om de geschiedenis van het fort te ervaren.

Leuke speurtocht
Als we zijn uitgegeten en uitgespeeld, mogen we de fotospeurtocht lopen die de fortbewoners hebben gemaakt. We moeten opzoek naar de met foto’s aangegeven plekken op de kaart. Al snel belanden we in het naastgelegen Gagelbos. Een fantastische speelplek die je ook los van het restaurant kunt bezoeken.

Tijdens het rondje door het Gagelbos kunnen we nog meer stoere dingen doen. Er is een trekpontje (altijd favoriet!), een mega klimtoestel in het bos en er zijn een aantal spannende oversteken met touwbruggen.

Aan het einde weten wij de oplossingen van het raadsel en leveren we de speurtocht in. De kinderen krijgen nog iets leuks als beloning!
Echt een aanrader!
We hebben een geweldige middag gehad met een lekkere lunch op het terras van het restaurant. En ook de fotospeurtocht met de vele stoere speeltoestellen viel bij de kinderen in de smaak. Wij vinden deze plek daarom zeker een aanrader!

Extra info
Parkeren kan bij Fort de Gagel voor de deur, maar je kan natuurlijk ook op de fiets komen. Honden zijn ook welkom en het restaurant is goed toegankelijk voor invaliden. In de vakanties zijn er vaak extra activiteiten voor kinderen dus hou de agenda in de gaten!

Veel lunch-, speur- en speelplezier!
Op zoek naar meer info over een bezoek aan Fort de Gagel? Klik dan door via de roze button.
Kidsproofblogger Marjolein woont samen met haar man en twee kinderen in Woerden. Stil zitten kan ze niet, ze gaat er dan ook graag opuit met het gezin. Er is altijd iets leuks te doen! Het liefst zoeken ze de buitenlucht op en gaan ze naar speeltuinen of op avontuurlijke wandelingen. Kidsproof gebruikt ze voor de laatste tips en de leukste plekjes die te bezoeken zijn!
Lees ook:
Alle blogs
Apeleuke les bij Monkey Moves!
Wist jij al dat Monkey Moves multisport lessen voor dreumessen, peuters, kleuters en basisschoolkinderen aanbiedt?Petra volgde met haar dochter Marit (2) een proefles in Sportzaal Marezaal in De Meern. Lees alles over deze apeleuke les!
Ga mee op avontuur in het Nationaal Militair Museum!
Bij het Nationaal Militair Museum is er voor kleine en grote avonturiers van alles te doen. Luister naar stoere verhalen, verken het museum met een speurtocht, ontdek de wereld van de krijgsmacht via speelwereld Xplore of leer salueren als een echte militair.
Gooien met Verf | Getest door Kidsproof
Wat is er nou leuker dan lekker kliederen met verf? Gooien met verf natuurlijk! En dat kan bij de Fabriek in Woerden. In hun kleurrijke atelier kun je helemaal losgaan met verf in alle kleuren, leer je verschillende technieken en komt de kunstenaar in je los.Meer inspiratie
Naar het circus
Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
Apenrots (8+)
Ga je mee op een avontuurlijke reis door de evolutie tijdens de muzikale voorstelling van De Vrijstaat?
Sunday roast voor Vaderdag
Samen genieten bij Fort de Gagel, een kindvriendelijk restaurant aan de rand van Utrecht.
Jump Zomerpas
Toffe zomeractie bij Play-in: spring de zomer door met de Ultimate Jump of 5x (Mini)jump Zomerpas!
GeoCraft Summit 2026 Zomereditie
GeoFort opent haar poorten voor een hele dag vol Minecraft, daar wil je bij zijn!
Magische vuurshow
Twee artiesten halen alles uit de kast om indruk te maken op het publiek. Bewonder vuur, magie en humor!
PodiumBuiten
Geniet languit op het gras van een te gek zomerprogramma op het buitenpodium van Podium Hoge Woerd!