Artilleriemuseum ’t Harde
Een historisch museum over opkomst, ontwikkeling en behouden van wapen der Artillerie. Met speurtocht!
Het Artilleriemuseum in ’t Harde is een historisch museum over opkomst, ontwikkelingen en behouden van wapen der Artillerie.
De paviljoens zijn gelegen op 60 meter hoogte op de top van ‘De Knobbel’. Bij helder weer heb je een schitterend uitzicht over het heidelandschap van de Noord-Veluwe. De expositie is ondergebracht in verschillende, prachtige rijksmonumenten (anno eind 19e eeuw), gelegen in een park in Engelse landschapsstijl.
Er zijn beelden te zien van de operationele inzet van artillerie-eenheden en artilleristen – verschillende soorten geschut en munitie
Je kan de kleurrijke geschiedenis van het kanon beleven.
Speciaal voor de kinderen zijn educatieve programma’s ontwikkeld, zoals de Geheimen Speurtocht (8 tot 10 jaar) en de Kanonnentocht (10 tot 15 jaar), met onder andere een verkleedkist en video’s.
Dus als jij een echte (oorlogs)held(in) in het gezin hebt, dan is dit zeker een bezoekje waard!
Nieuwsgierig? Klik op de ‘roze’ button!
Tip! Je kan hier ook een stoer kinderfeestje vieren!
Artilleriemuseum 't Harde
Eperweg
8084 't Harde
Openingstijden
Zie website.Lijstjes voor Zwolle
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kom uitvinden op het Makersfestival in Zwolle!
Kom jij ook naar het Makersfestival? Zo leuk en interessant kan techniek zijn! Ga zelf bouwen, smeden, lassen, elektriciteit aansluiten, robots leren kennen en grappige uitvindingen ontdekken. Het programma van 2026 is een aantrekkelijke en slim opgebouwde crossover van techniek, cultuur, natuur en kunst, waarmee kinderen en jongeren via beleving en praktische workshops een rijke en multidisciplinaire ervaring wordt geboden van wat er allemaal mogelijk is in de techniek. Het festival richt zich op iedereen vanaf 8 jaar oud.
Top 8x boerderijwinkels met een fijne speelplek voor de kids!
Wat is er nou leuker dan samen met de kids ‘de boer op’ als je lekkere kaas, groenten, fruit of andere zuivel van de boerderij wilt kopen? Veel boerderijen hebben hun eigen boerderijwinkel, variërend van een hoekje tot een ingerichte landwinkel. Ons gezin is er dol op om hier inkopen te doen en natuurlijk om daarbij even lekker te spelen!
Lammetjesdagen! Laat de lente maar beginnen!
Laat de lente maar beginnen! Op verschillende plekken wordt er een Lammetjesdag georganiseerd en daarbij de plekken waar je met plezier de lammetjes kan bewonderen en knuffelen!