Dierenweide Berkum
Kinderboerderij Berkum een fijne plek voor het gezin.
Gezinnen houden van dieren in hun omgeving. Ook een wijk als Berkum kan dus niet zonder dierenweide. Schapen en geiten, konijnen; er is van alles te zien en te beleven. Je vindt de dierenweide aan de van ’t Hoffpad, aan het eind van de Lorentzlaan.
Welke dieren wonen er op de dierenweide?
Als eerste noemen ze de ezels Amalia en Lorenzo. Dan zijn er de dwerggeitjes en sinds februari 2024 wonen Dina en Rudy, 2 hangbuikzwijntjes, in het varkensgedeelte, waar ze heerlijk kunnen wroeten. Ook is Mien er nog, zij is een kruising van een Engels minivarkenras en het kune kune (vet en rond) varken.
Ook hebben we schapen: Soay schapen, hun verre voorouders komen uit Schotland, ze zijn bruin en ze hoeven niet geschoren te worden omdat ze uit zichzelf verharen en Schoonebekers, deze schapen komen van de Drentse heide. Het is de bedoeling elk jaar wat verjonging in de veestapel te brengen, waarbij we ook rekening willen houden met het dierenwelzijn, haalbaarheid en duurzaamheid.
Rond de boerderij scharrelen de kippen, kalkoenen en duiven. De konijnen hebben hun eigen onderkomen. De cavia’s hebben binnen hun onderkomen, maar kunnen met een speciale loopbrug overdag naar buiten in hun eigen caviaweide. Zowel het binnenhok en de caviaweide zijn makkelijk te bereiken voor kleine kinderen.
Meer info via de website button
Lijstjes voor Zwolle
Blogs & inspiratie
Alle blogs
24x Paaseitjes versieren zonder verf
Is de verf op? Geen probleem! Met deze 24 decoratie tips tover je gewone eieren om tot kleine kunstwerkjes. Gewoon lekker makkelijk met huis, tuin en keuken (knutsel)spullen. Sommige paaseitjes kun je zelfs vlak voor de paasbrunch of het paasontbijt nog maken.
7x DIY tips voor Pasen
Pasen kunnen wij dit jaar weer met zijn allen vieren. Met deze 7 DIY tips voor paasknutsels en paasrecepten gaan wij er een extra feestje van maken! We hebben ze hieronder voor je op een rijtje gezet!
Eropuit met Pasen! Een paar hele fijne Kidsproof tips!
Vier de Lente! Genieten van de frisse lucht, van lekker eten, vrolijke kleuren en van elkaar! Dat is voor ons Pasen. En natuurlijk gaan we er lekker op uit! We hebben weer een paar leuke tips van onze site geplukt om je te inspireren. Check ook nog even de Uitagenda want er is nog meer leuks te beleven!