Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Basisprincipes van het schminken

Gepubliceerd op 31 mei 2024

SweetArtZZ gaat ons de komende maanden een snelcursus schminken geven!

Wat heb je nodig?
Allereerst, en dat is met alles zo, is goed gereedschap het halve werk! Het is vaak een eenmalige aanschaf waar je heel lang mee doet, wees wel zuinig op je spullen. Ieder merk heeft zijn eigen specialiteit. Ieder schmink- of penselenmerk heeft een basis-serie. In deze basisserie zijn de penselen genummerd. Het basispenseel #4 is bijvoorbeeld het meest gebruikte penseel voor alle basistechnieken. Zodra je de basistechnieken goed beheerst, ben je in principe in staat met dit basispenseel alles te schminken. Ook goede sponsen zijn een must! Het merk maakt niet zoveel uit als dit maar schminksponsen zijn. Daarnaast heb je echt een sprayflacon nodig voor water, een schminkpalletje met alle basiskleuren en natuurlijk glitters (everybody girl loves glitter!) Aan de slag!

Materiaaltips
– Zorg dat je penseel altijd recht staat ten opzichte van het te schminken oppervlak.
– Leer jezelf aan om op je pink te steunen, dit zorgt voor mooie rechte lijnen.
– Zet je penseel nooit in water en laat hem niet op de haren rusten.
– Maak een goed papje in je schminkdoosje en strijk hem af voordat je hem gaat gebruiken.
– Gebruik voor iedere kleur een aparte kwast, hiermee zorg je dat je witte schmink bijv. niet grijs wordt omdat je deze net hebt gebruikt voor zwart. Je kunt natuurlijk de kwast voor roze, ook voor rood of oranje gebruiken of je paarse kwast voor blauw.
– Markeer de onderkant van de penselen met de kleur naar wens met nagellak, zo houdt je de kleuren uit elkaar.
– Als je met een spons werkt, spray de schmink dan in met water. Nooit de spons natmaken en uitknijpen in water.
– Gebruik voor iedere kleur een andere spons, dit scheelt een hoop werk en zorgt ervoor dat de kleuren mooi blijven.
– Werk niet te nat, de spons moet bijna aan de schmink plakken ? (Schoongespoelde) sponsjes kunnen gewassen worden in een waszakje in de wasmachine.

Schminktips (op de arm of op papier)
1. Probeer zonder onderbreking een zo dun mogelijke lijn te trekken van links naar rechts.
2. Probeer nu zonder onderbreking een lijn te maken van dik naar dun naar dik naar dun etc.
3. Probeer nu een slinger te maken van dik naar dik naar dik naar dun etc..
4. Druppels/Bloemetjes maken: zet het puntje van de kwast neer op je papier, strijk hem iets naar achteren en leg hem tegelijk neer. Je maakt hiermee een druppel. Verbind 5/6 druppels aan elkaar en je hebt een bloemetje.
5. Werken met de spons: Kies 2 lichte kleuren die je wilt gebruiken in je design.
6. Spray 1 schmink in met water en dep de helft van de spons hierin, zorg dat dit niet te nat is.
7. Doe hetzelfde met de andere kleur en gebruik hier de andere helft van de spons voor.
8. Je hebt nu 2 kleuren op je spons die je kunt laten overlopen in elkaar. Begin met deppen (niet wrijven) tot er 3 kleuren ontstaan; de 2 die je hebt gekozen en de kleur die de 2 samen worden in het midden.

Leuke aanbieding van SweetArtZZ waarmee je gelijk aan de slag kunt of andere schminkspullen!

Lees ook:

Alle blogs

7x een wandeling met kinderen

Even lekker naar buiten? Pak een heerlijk moment om met de kinderen te wandelen in onze prachtige regio. Wij hebben de leukste hotspots voor wandelingen met de kinderen voor je op een rijtje gezet. Geniet er lekker samen van!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Lente: 10x leuke activiteiten

Hoe halen jullie de lente in huis? Welke activiteit staat op jullie wensenlijstje voor het voorjaar? Voor de zonnige én regenachtige lentedagen hier 10 leuke dingen om samen met je kinderen te doen. Gewoon lekker thuis.

Eropuit in de meivakantie! Bekijk deze leuke tips!

Wat is er veel te beleven in onze mooie regio en iets daarbuiten! We hebben leuke gezinsuitjes, tips voor Pasen, Koningsdag en meer voor je op een rijtje gezet.

Meer inspiratie

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Mega Wandel Marathon

Schrijf je in, laat je sponsoren en wandel mee langs bijzondere locaties in Arnhem!

Op ontdekking bij het NMM

Hé avonturier, ga je in de vakantie mee het Nationaal Militair Museum ontdekken?

Kunstspelletjes

Struin met de Hocus Focus tas door Museum Arnhem en doe allerlei toffe kunstspelletjes!

Nieuwe films bij Pathé

Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!

Een nacht in de efteling 7+

Ga mee op een knotsgek avontuur in de Efteling!

Meivakantie bij Rozet

Geniet in de meivakantie van workshops en nog veel meer leuks!

Kinderen reizen deze meivakantie gratis met bus en regionale trein

Voor iedereen die in de meivakantie een dagje erop uitgaat, biedt Ervaar het OV éxtra vakantiepret.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief