

Blogs & inspiratie
Feestelijke start van het nieuwe theaterseizoen
Gepubliceerd op 8 oktober 2025
Een kersverse kinderdirecteur en gratis sprookjesvoorstellingen bij Musis & Stadstheater Arnhem!

Musis & Stadstheater Arnhem heeft voor het eerst in haar geschiedenis een kinderdirecteur benoemd. Kinderen uit groep 7 en 8 konden zich aanmelden met een korte video. Op basis van diverse inzendingen is Fien van Viegen (11) gekozen als de nieuwe kinderdirecteur.
Wat is er leuker dan samen naar het theater gaan? In Musis & Stadstheater Arnhem beleven jullie deze herfst de mooiste voorstellingen en magische momenten tijdens de sprookjesvoorstellingen. Deze zijn gratis te boeken voor kinderen t/m 12 jaar.
Lees gauw verder om kennis te maken met Fien en te ontdekken wat er te beleven is in het theater de komende tijd!
Musis & Stadstheater Arnhem verwelkomt 1e kinderdirecteur
Wie is de kersverse kinderdirecteur Fien?
Fien houdt van musicals, dansen en zingen. Later wil ze graag regisseur worden van films of series. Als kinderdirecteur gaat Fien met haar enthousiasme en creativiteit bijdragen aan de ontwikkeling van jeugdactiviteiten en familieprogrammering. Ook wordt ze betrokken bij speciale evenementen en geeft zij feedback vanuit het perspectief van kinderen.
Door kinderen een echte stem en rol te geven, laat Musis & Stadstheater Arnhem zien dat het programma niet alleen voor, maar ook mede door kinderen wordt vormgegeven.
De 11-jarige Fien van Viegen werd op zondag 5 oktober tijdens een feestelijke bijeenkomst officieel aangekondigd. Tijdens dezelfde gelegenheid werd ook het nieuwe familieseizoen geopend.
Meer info Deze link opent in een nieuwe tab
Deze sprookjesvoorstellingen wil je zien
Assepoester | 3+
Een klassiek sprookje in een nieuw jasje! Samen duiken jullie in het verhaal van Assepoester. Met prachtige muziek, schitterende decors en veel humor. De magie spat van het podium.
Dinsdag 14 oktober, herfstvakantie
Het Kleine Theater
Arabella | 5+
Kennen jullie Prinses Arabella al? Ze is stoer, grappig en lekker eigenwijs. Op het toneel komt ze helemaal tot leven. Een kleurrijke voorstelling vol muziek en avontuur. Echt een feestje om mee te maken.
Vrijdag 17 oktober, herfstvakantie
Dawn Collective, De Toneelmakerij en Theater de Krakeling
Beest | 8+
Een groot, harig beest op het podium. Spannend? Zeker! Maar ook grappig en lief. Deze voorstelling laat zien dat anders zijn juist heel mooi kan zijn. Een aanrader voor nieuwsgierige kids.
Zaterdag 22 november
Theater Sonnevanck
Kinderen t/m 12 jaar gratis
Met de komst van een kinderdirecteur benadrukt Musis & Stadstheater het belang van jong publiek. Vanaf dit theaterseizoen zijn kinderen tot en met 12 jaar gratis welkom bij alle familievoorstellingen en -concerten. Samen met Fien en vele andere kinderen wil Musis & Stadstheater het theater nog toegankelijker en leuker maken.
Maak mooie theaterherinneringen samen! Zo mooi om samen met je kind de magie van het theater te kunnen ontdekken. Geniet van de mooie voorstellingen die Musis & Stadstheater Arnhem dit najaar weer op het programma heeft staan.
Groetjes, Esther
Lees ook:
Alle blogs

7x een wandeling met kinderen
Even lekker naar buiten? Pak een heerlijk moment om met de kinderen te wandelen in onze prachtige regio. Wij hebben de leukste hotspots voor wandelingen met de kinderen voor je op een rijtje gezet. Geniet er lekker samen van!
Feestelijke start van het nieuwe theaterseizoen
Een kersverse kinderdirecteur en gratis sprookjesvoorstellingen bij Musis & Stadstheater Arnhem!
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!Meer inspiratie

Schemerlicht Festival
Beleef de tijd in licht en geluid tijdens dit audiovisuele kunstfestival in het Gofferpark in Nijmegen!
Op ontdekking bij het NMM
Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!
Kinderboekenweek in de Arnhemse Kinderboekwinkel
Kom kijken bij de Kinderboekenweek en ontdek wat er te beleven valt!