
OERRR, Bosbaden, natuur maakt je blij
Tijdens het OERRR bosbad doe je speelse opdrachten waarbij je alle zintuigen gebruikt.
atuur maakt gezond. Bewegen kun je er door te spelen, te wandelen, hard te lopen of te mountainbiken. Je kunt ook in een bos bosbaden en dat is toch echt iets anders.
Bosbaden is bedacht in Japan, maar eigenlijk weet iedereen die regelmatig naar het bos komt allang dat je er ook tot rust kunt komen. Niet de rust van gaan slapen .. wel te rusten, maar die van je minder druk/minder stress voelen. Als je het bos in gaat en je gebruikt daar al je zintuigen blijkt dat je hartslag rustiger wordt en je bloeddruk zelfs afneemt.
Tijdens het ‘OERRR bosbad’ (17 augustus) doe je speelse opdrachten waarbij je al je zintuigen gebruikt. Bij de ene opdracht ga je bijvoorbeeld met je ogen kijken naar verrassend mooie dingen in het bos, bij een andere voel je geblinddoekt met je handen de schors van een boom.
Natuurmonumenten wil met deze excursie het verhaal van natuur maakt gezond vertellen. Natuur helpt namelijk bij vermindering van stress en versterkt het immuunsysteem. Regelmatig bosbaden in de natuur heeft een bewezen positief effect op je hart en bloedvaten en zorgt ervoor dat je beter slaapt.
Bij deze activiteit gaat er per kind 1 ouder mee! Dit is een gezinsactiviteit, ouders én kinderen kopen vooraf een kaartje.
Klik voor meer info op de roze website button.
Like onze Facebookpagina en blijf op de hoogte van de leukste tips voor ouders en kids.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Meer inspiratie


Zomer bij Pathé | Koel chillen!
Geniet in de airco van avonturen van de Smurfen, van Lilo & Stitch en meer populaire filmhelden!
Oogstfeest
Een middag vol plukken, proeven en plezier voor het hele gezin op Stadsboerderij de Korenmaat!
Spelen en ontdekken op het Kindererf
Het Kindererf in het Nederlands Openluchtmuseum is vernieuwd! Echt een bezoek waard deze zomervakantie!Blogs & inspiratie
Alle blogs
De leukste tips bij recreatiegebied Veluwe aan Zee
Strand Horst en Strand Nulde zijn in regio Amersfoort bekende locaties en populair bij veel gezinnen en watersportliefhebbers. Dat je bij deze recreatiegebieden van Leisurelands kan zwemmen en surfen is bij de meesten wel bekend, maar wist je dat de stranden nu een nieuwe naam hebben: ‘Veluwe aan Zee’.
Deze zomeruitjes in de regio Arnhem mag je niet missen!
Ben je op zoek naar een tof uitje in de regio Arnhem? Er is hier echt zoveel te beleven. Ontmoet de dieren van de wereld, neem een duik in het verleden, speel in het groen en geniet van het gave uitzicht. Sluit je heerlijke dagje uit af met het eten van een pannenkoek in een van de gezellige pannenkoekenrestaurants.
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!