Nacht van de Vleermuis: vleermuiswandeling 9+
Een avond waarop je het park op een heel andere manier beleeft in Park Sonsbeek.
Op 28 en 29 augustus kun je in Park Sonsbeek meewandelen tijdens de internationale Nacht van de Vleermuis. Natuurcentrum Arnhem en de Vleermuiswerkgroep Gelderland nemen kinderen vanaf negen jaar en volwassenen mee het donker in. Zodra de zon zakt, verandert het park in een plek waar je dingen hoort en ziet die je overdag nooit opvallen. De gidsen vertellen onderweg hoe vleermuizen leven, waar ze zich verstoppen en waarom ze juist in Sonsbeek zo goed te vinden zijn.
Vleermuizen spotten met een batdetector
Tijdens de wandeling gebruiken de gidsen een batdetector. Daarmee hoor je geluiden die normaal onhoorbaar zijn, waardoor je ineens merkt dat er veel meer vleermuizen om je heen vliegen dan je dacht. In Sonsbeek zijn acht soorten gezien, en op warme avonden kun je ze soms vlak boven je hoofd zien scheren. De gidsen vertellen tussendoor kleine weetjes die de wandeling nog leuker maken.
Praktische informatie
De wandeling begint om 20:00. Je kunt vanaf 19:45 binnenlopen. De activiteit kost drie euro en is gratis met een Gerlepas. Aanmelden gaat via het formulier op de website van het natuurcentrum.
Klik op de roze button en ontdek de vleermuizen van Sonsbeek!
Tip: Kijk voor meer uitjes in de natuur op onze uitagenda!
Data:
- vrijdag 28 augustus 2026 Zet in mijn agenda
- zaterdag 29 augustus 2026 Zet in mijn agenda
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Molenplaats Sonsbeek
Zijpendaalseweg 24A
6814 CL Arnhem
Openingstijden
28 en 29 augustusToon op kaart
Lijstjes voor Arnhem
Meer inspiratie
Vier de zomervakantie op het Kindererf!
Ontdek, speel en leer over de natuur op het Kindererf van het Nederlands Openluchtmuseum.
Familievoorstellingen op de Pinkenberg
Beleef een heerlijke zomermiddag met het hele gezin in openluchttheater De Pinkenberg.
Speel samen een potje jeu de boules
In de zomervakantie kun je extra voordelig jeu de boulen bij JEU de boules bar in Arnhem!Blogs & inspiratie
Alle blogs
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, er is hier in de zomer ook zoveel te beleven!
De leukste tips bij recreatiegebied Veluwe aan Zee
Strand Horst en Strand Nulde zijn in regio Amersfoort bekende locaties en populair bij veel gezinnen en watersportliefhebbers. Dat je bij deze recreatiegebieden van Leisurelands kan zwemmen en surfen is bij de meesten wel bekend, maar wist je dat de stranden nu een nieuwe naam hebben: ‘Veluwe aan Zee’.
Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!
Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!