Museum Krona!
Ga mee op ontdekkingsreis door Museum Krona in Uden met deze toffe interactieve tentoonstelling!
Wat Museum Krona bijzonder maakt is dat het deel uitmaakt van een bewoond abdijencomplex (klooster). Onze ‘buurvrouwen’ zijn de zusters Birgittinessen en deze zusterorde woont al meer dan 300 jaar in Uden, in de Abdij Maria Refugie. De zusters leven een teruggetrokken leven en je zult ze daarom niet buiten of in het museum zien. Hun bijzondere verhalen door de jaren heen zijn daarentegen wél verweven in het museum en de collectie.
Museum Krona toont een van de mooiste collecties religieuze kunst van Nederland. En dat is helemaal niet ouderwets! De rijke religie van het Christendom is van grote invloed op onze geschiedenis en cultuur, en die invloeden zijn nog steeds merkbaar in ons dagelijks leven. Onderwerpen die in het museum aan bod komen zijn juist tijdloos: denk bijvoorbeeld aan het vieren van feesten en tradities.
Aan dit thema is de semi-permanente tentoonstelling ‘Feest! In de Abdij’ ingericht voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Hier kun je met Engel mee op ontdekkingsreis en leer je aan de hand van spelletjes, quizvragen en verhalen alles over religieuze feesten en tradities. Want wat vieren we eigenlijk met Sint Maarten, Soekot en Suikerfeest?
Lijstjes voor Den Bosch
Meer inspiratie
Natuurspeeltuin Gestel
Lekker vies worden, spelen en ontdekken doe je Natuurspeeltuin Gestel in Sint Michielsgestel!
Bounce Valley Den Bosch | Indoor springparadijs in Hedel
In dit gigantische Airpark in Hedel kun je springen, klimmen, glijden en nog veel meer!
The Madhouse Den Bosch | Uitje met kinderen in Den Bosch
Het allerleukste uitje vol spel, plezier en lekkers in Den Bosch!Blogs & inspiratie
Alle blogs
10x Kindvriendelijke restaurants met speeltuin én terras in de buitenlucht in en om Den Bosch
Zon, speelplezier én lekker eten: ontdek deze toffe plekken met buitenspeeltuin én terras.
8x Pluktuinen voor kinderen in Den Bosch en omgeving!
Yes, de bloemen staan mooi in bloei dus we kunnen weer plukken! In de omgeving van Den Bosch zijn verschillende bloempluktuinenen waar je prachtige veldbloemboekten kunt plukken. Leuke activiteit met kinderen!
Toffe spelletjes met water!
Tijdens de zomervakantie kan de temperatuur flink oplopen. Lekker spelen met water werkt altijd goed en er zijn heel veel mogelijkheden. Wij hebben zes leuke waterspelletjes voor je op een rijtje gezet! Supertof met een groepje vriendjes uit de buurt, maar ook met een paar kids kun je heel lekker "splashen!" En het leuke is dat je met minimale inspanning een groots resultaat krijgt. Daar houden we natuurlijk ook van met deze temperaturen!