
Triceratops: de kudde
NIEUW! Ontmoet de kudde van 5 Triceratopsen in Naturalis in de nieuwe familietentoonstelling.
Vanaf vrijdag 18 oktober: Triceratops: de kudde in Naturalis!
Nergens anders dan bij Naturalis in Leiden sta je oog in oog met vijf triceratopsen, de dinosaurus bekend van zijn grote kraag en drie hoorns. Stap in de wereld van de enorme planteneter en maak kennis met de kudde! Bewonder de fantastische skeletten en duik daarna in alle spelletjes en interactives… Verzamel zoveel voedsel als Triceratops per dag at, kom erachter hoe een scheet van Triceratops klonk (en rook!) en hoeveel tanden ze in hun leven wisselden. Kruip in een triceratops-ei en ontdek hoe een triceratopsbaby groeide en weersta samen met jouw kudde de aanval van Triceratops grootste vijand: T. rex.
Je leert ook van alles over het doen van onderzoek en kijkt door een microscoop of je bepaalde lijntjes kunt vinden in de botjes. Zo krijg je een beeld van het werk van de paleontologen van Naturalis.
Hilarisch is het spel waarmee je kunt testen of jij en je buur-triceratops matchen. Je scant daarna de QR code die in beeld komt, en hebt meteen een te gekke foto van jezelf, als triceratops:-).
Op Dino avontuur met de kleintjes!
Dit is zó leuk. Ga met je kleine mini-dinofans vanaf 3 jaar naar het auditorium voor een echt dino-avontuur! Ze ontdekken hier hoe je dinobotten opgraaft, hoe je in een kamp leeft en hoe je dinobotten onderzoekt. Labjasje aan, botten uitgraven, kruiwagen rijden en boekjes lezen in de tent, net als een échte paleontoloog.
Wil je zien hoe de botten geprepareerd en onderzocht worden? Kom (gratis) langs in het Dinolab in LiveScience. In de zaal Dinotijd van Naturalis kun je ook de skeletten van andere dino’s zien.
Kom langs voor een unieke ervaring! Hoe wij het vonden, met alle foto’s lees je hier.
Klik op de roze button voor meer informatie en reserveer je ticket online.
Tip: We hebben nog veel meer leuke museumuitjes in regio Den Haag voor je verzameld in onze eropuit-categorie.
Naturalis
Darwinweg 2
2333 CR Leiden
Openingstijden
De tentoonstelling is te bezoeken van 18 oktober 2024 t/m 31 augustus 2025Voor openingstijden Naturalis: check de website via roze button.
Prijs
Check de website via roze button.Toon op kaart
Meer inspiratie


Vakantie in het Rijksmuseum
Het Rijksmuseum heeft voor de hele familie een super leuk programma in de meivakantie!
Bezoek de Tweede Kamer in de meivakantie!
Kinderen zijn voor één dag Tweede Kamerlid! Ga mee met de Familierondleiding van ProDemos in Den Haag.
FunZone Zoetermeer
Springen, klimmen, klauteren en zelfs uit eten. Het kan bij FunZone Zoetermeer!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Naar Kooman’s Poppentheater in Den Haag!
Verscholen in Den Haag vind je het oudste poppentheater van Nederland: Kooman's Poppentheater. Blogmama Zi bezocht het samen met haar dochtertje. Lees hier hun ervaring!
Leuke vakantiekampen in de regio Leiden en Den Haag
Er zijn zóveel leuke vakantiekampen voor kinderen. Hier delen we 14 toppers in de mei- en zomervakantie 2025 in de regio Den Haag en Leiden. Dansen, surfen, naaien, ontdekken, ponyrijden... Eén of meerdere dagen... Gun je kind(eren) een geweldig avontuur met veel nieuwe vrienden!
Dagje Scheveningen met kinderen!
Scheveningen, de bekendste badplaats van Nederland, bruist van activiteiten voor gezinnen: van spelen in de golven en genieten van het strand tot het ontdekken van de leukste attracties, spannende activiteiten en gezellige horecaspots – dé hotspots voor een onvergetelijk dagje weg delen we hier!