
De ontdekzolder
DICHT Speciaal voor kinderen die het Haags Historisch Museum bezoeken: leuke speurtochten en activiteiten
Tot het eind van de maand is het museum gesloten. Wij nemen deze maatregel in lijn met het landelijk beleid aangaande het Coronavirus. Alle schoolbezoeken, rondleidingen en lezingen in de maand maart zijn afgelast.
Ga je dit weekend mee op ontdekkingstocht in het Haags Historisch museum?
Zelf ontdekken
In het weekend en in de Haagse schoolvakanties kunnen kinderen in de Salon en op de Ontdekzolder terecht. Op de Ontdekzolder zijn kinderen de baas: ze komen alles te weten over het leven rond 1900 door het zelf uit te proberen. Zo is er een verdwenen-geluiden-quiz, een auto die aangeslingerd moet worden, oude schoolbankjes en een echte telefooncentrale.
In de Salon kunnen kinderen kleuren, een film bekijken over het jaar 1900 en spelletjes spelen. Ook kun je op de binnenplaats spelletjes doen: probeer maar eens te steltlopen of speel net als vroeger met een diabolo, krijt of springtouw!
Poppenhuizen
Op het grote poppenhuis van jonkvrouwe Lita de Ranitz raak je eigenlijk nooit uitgekeken. Kleine schilderijtjes en mini-meubeltjes… wat kun jij er allemaal in ontdekken?
Speurtochten en kijktochten door het museum
– Een Spinnensafari met Simon Smalpoot: met de speurtocht van Simon de Spin kunnen de kinderen alles op een spannende manier ontdekken, en gaan zij het hele museum door. Voor kinderen vanaf 6 jaar.
– Speuren met de Haga rapper: met deze speurtocht komen kinderen door middel van raps achter de geheimen van verschillende collectiestukken in onze vaste presentatie Typisch Haags. Voor kinderen vanaf 8 jaar.
– Oog voor detail: Een kijktocht speciaal gemaakt bij de tijdelijke tentoonstelling die op dit moment in het museum te bewonderen is Zoom in en uit en zoek bij elk detail de echte museumvoorwerpen.
Het Kinderspoor
Het Kinderspoor bestaat uit een aantal elementen in de vaste collectie van het museum. Op een speelse wijze leren de kinderen over typisch Haagse aspecten zoals het koningshuis, de ooievaar en de leeuw, arm en rijk en Haagse kunstenaars door de eeuwen heen.
Voor meer info klik je op de roze button.
Data:
Helaas, dit evenement is voorbij. Bekijk onze uitagenda voor leuke uitjes in de toekomst.
Haags Historisch Museum
Korte Vijverberg 7
2513 AB Den Haag
Openingstijden
Ontdekzolder open in het weekend en schoolvakanties. Voor exacte tijden: zie websitePrijs
zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Hoftheater proefles
Meld je aan voor een proefles bij Hoftheaterschool in Den Haag en Voorburg!
Nieuw theaterseizoen Rabarber
Inschrijvingen bij Rabarber zijn geopend: laat je kind stralen op het podium dit nieuwe seizoen!
Sportzomer Festival Moerwijk
Een middag vol sport, spel en plezier voor kinderen in Moerwijk! Helemaal gratis!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Met korting naar World of Dinos in Rotterdam!
Kidsproof actie! Koop tickets met 25% korting voor World of Dinos in Rotterdam. Wroah, mooie deal! Geweldig gezinsuitje in de Van Nelle Fabriek in Rotterdam.
8 x Spelen met water in een leuke waterspeeltuin en om Den Haag!
Een speeltuin is altijd leuk. En helemaal als je er ook lekker met water kunt spelen! Daarom deze 8 waterspeeltuinen in de regio Den Haag voor urenlang speelplezier!
Zomeruitjes in Zuid-Holland
Vier de zomervakantie met leuke uitjes in Zuid-Holland! Van frietbaden en luchtkussenparken tot koninklijke stallen, dino’s, speurtochten en zomerkampen. Zet je favorieten in je agenda en geniet met je kinderen van een zomer vol fijne herinneringen.