
Residentie Orkest Onderwijs
Het Residentie Orkest biedt een tof programma voor het basisonderwijs aan. Geef je op met je klas!
Meedoen, ervaren, zelf muziek maken, tussen en met de musici van het orkest: dát is muziekeducatie bij het Residentie Orkest Den Haag!
Het Educatieprogramma voor het basisonderwijs bestaat uit workshops, schoolvoorstellingen en de lange leerlijnen.
Workshops basisonderwijs
Een musicus in de klas: inspirerend, ondersteunend en ontzorgend. De professioneel getrainde musici verzorgen een complete interactieve les op elk niveau en voor elke leeftijd, ze nemen zelfs de instrumenten mee. Eenvoudig af te spreken en het hele jaar inzetbaar.
Helemaal bijzonder is een bezoek aan het orkest tijdens een repetitie: Go RO. Uit de vertrouwde omgeving in de wereld van de muziek worden gezogen. Een langer of korter bezoek, maar altijd met een muzikale activiteit.
Schoolvoorstellingen
Speciaal voor het basisonderwijs biedt het Residentie Orkest schoolvoorstellingen aan met de leukste muziek voor leerlingen. De schoolvoorstellingen zijn speciaal geschreven voor kinderen uit het basisonderwijs en betrekken de leerlingen bij de voorstelling.
Lange leerlijnen
Voor scholen die echt een verschil willen maken voor hun leerlingen, biedt het Residentie Orkest twee lange leerlijnen: The Residents en Ontdek het Orkest.
In beide projecten verbindt het orkest zich een aantal jaren aan de school, haar leerlingen en groepsleerkrachten. Het zijn intensieve samenwerkingen waarin de leerlingen veelvuldig (bij The Residents zelfs wekelijks) les krijgen van musici, ze elkaar leren kennen en actief samen musiceren.
Alledrie super leerzaam en een mooie ervaring!
Voor meer info klik je op de roze button.
Tip: Neem ook eens een kijkje in de Kidsproof Uitagenda voor de actueelste uitjes en voorstellingen.
Residentie Orkest
Kranenburgweg 203
2583 ER Den Haag
Prijs
Zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Meivakantie bij Museon-Omniversum
Vier de meivakantie bij Museon-Omniversum met elke dag iets bijzonders: van Barbie tot fossielen!
Meivakantie bij Filmhuis Den Haag
In het gezellige Filmhuis Den Haag draaien weer leuke kinderfilms deze meivakantie! Kom je ook?
Toffe films bij Kinepolis in de meivakantie!
Breng tijdens de meivakantie een bezoek aan Kinepolis Leidschendam en geniet van superleuke films!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Kinderherdenking 4 mei in Madurodam
Op 4 mei is het ook in Madurodam twee minuten stil tijdens de Nationale Kinderherdenking. Een herdenking voor, door en met kinderen van 8 tot 14 jaar. Want ook nu zien we dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. We moeten de verhalen blijven vertellen en onze kinderen daarbij betrekken. Dat kan tijdens de Nationale Kinderherdenking, maar je kan ook NU al met je kinderen aan de slag met herdenken en vrijheid. Lees er alles over in dit blog.
Leuke vakantiekampen in de regio Leiden en Den Haag
Er zijn zóveel leuke vakantiekampen voor kinderen. Hier delen we 14 toppers in de mei- en zomervakantie 2025 in de regio Den Haag en Leiden. Dansen, surfen, naaien, ontdekken, ponyrijden... Eén of meerdere dagen... Gun je kind(eren) een geweldig avontuur met veel nieuwe vrienden!
Dagje Scheveningen met kinderen!
Scheveningen, de bekendste badplaats van Nederland, bruist van activiteiten voor gezinnen: van spelen in de golven en genieten van het strand tot het ontdekken van de leukste attracties, spannende activiteiten en gezellige horecaspots – dé hotspots voor een onvergetelijk dagje weg delen we hier!