
Rijksmuseum Gevangenpoort
Leer alles over de gevangenis in de afgelopen eeuwen in het Rijksmuseum de Gevangenpoort!
Ben jij wel eens in een eeuwenoude gevangenis geweest? In Rijksmuseum de Gevangenpoort kan het en dat is een geweldige ervaring met kinderen! Adviesleeftijd is vanaf 8 jaar.
Rijksmuseum de Gevangenpoort is een icoon in Den Haag, prachtig gelegen aan de Hofvijver. In de 13de eeuw vormde dit gebouw de imposante toegangspoort tot het Binnenhof. Enkele eeuwen later werd het een gevangenis en gerechtsgebouw van het machtige Hof van Holland. Hier wachtten verdachte misdadigers op hun proces en werden wanbetalers opgesloten…
Verhalen centraal
In de nieuwe tentoonstelling staan de verhalen van de ‘bewoners’ van de Gevangenpoort centraal: de cipier, de beul en de rechter, maar vooral de verhalen van de vele gevangenen die in de loop der eeuwen in de Gevangenpoort moesten wachten op hun berechting. Heden en verleden worden naast elkaar gezet, bezoekers worden geprikkeld mee te denken over misdaad en straf.
In het vernieuwde museum ontmoet je vier historische personages die je door het gebouw leiden en laten kennismaken met vier eeuwen strafrecht. De personages worden afgebeeld in de vorm van schimmen. Er is zelfs een huiskat!
Ondertussen valt er veel te beleven: de Cipierswoning is weer authentiek ingericht, men kan elkaar de duimschroeven aandraaien, op de stoel van de rechter zitten en kennismaken met de beul. Ook zie je een unieke collectie straf- en martelwerktuigen, ooit echt gebruikt… Bijvoorbeeld een echte guillotine!
Tip: Er is een audiotour speciaal voor kinderen.
Kinderactiviteiten
Gedurende schoolvakanties en feestdagen zijn er regelmatig activiteiten voor kinderen, zoals workshops en verhalenvertellers.
Klik door op de roze websitebutton voor extra informatie en tickets.
Rijksmuseum de Gevangenpoort
Buitenhof 33
2511 AA Den Haag
Openingstijden
zie websitePrijs
zie websiteToon op kaart
Meer inspiratie


Bibliotheek Den Haag
Wist je dat kinderen tot 18 jaar gratis lid zijn? Maak je kind ook gratis lid!
Nieuw: Rivierenland!
Kom uitrazen in Madurodam Rivierenland! Een te gekke spetter- en speelweide voor kleine avonturiers.
LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen
Bouw, Speel & Leer! LEGOLAND® Discovery Centre Scheveningen is de ultieme indoor LEGO® speelplek.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Naar Kooman’s Poppentheater in Den Haag!
Verscholen in Den Haag vind je het oudste poppentheater van Nederland: Kooman's Poppentheater. Blogmama Zi bezocht het samen met haar dochtertje. Lees hier hun ervaring!
Het Zeeheldenkwartier: dé plekken voor ouders en kids!
Het Zeeheldenkwartier in Den Haag is een wijk waar zowel jij als je kinderen volop kunnen genieten! Met zijn gezellige sfeer, unieke winkels en talloze kindvriendelijke activiteiten is een hotspot lijstje zo gemaakt!
Zingen bij de Academy of Vocal Arts is súperleuk!
Dat zingen bij de Academy of Vocal Arts een gewéldige ervaring is voor je kind, lees je in dit toffe blog van de trotse moeder van Sam.