Strijdtoneel (10+)
Spannende familievoorstelling over idealen en verzet bij theater De Veste
10 mei 2026 | Theater De Veste
Strijdtoneel is een samenwerking tussen Museum Prinsenhof Delft en theatergroep De zAAk A. Hier komen geschiedenis en theater op een verrassende manier samen.
Waar gaat het over?
Willem van Oranje, Anna van Saksen, acteurs, een theaterdirecteur én zelfs het publiek: allemaal gaan ze de strijd met elkaar aan. Het toneel wordt een plek waar vragen klinken die vandaag nog steeds belangrijk zijn. Hoever mag je gaan voor je idealen? En hoever móét je gaan?
Wij vinden dit zo’n mooie insteek: theater dat tegelijk spannend, leerzaam en herkenbaar is voor kinderen vanaf 10 jaar. Met veel energie en humor worden grote thema’s als vrijheid en verzet heel dichtbij gebracht.
Drie redenen om te gaan:
✓ Theater en geschiedenis komen samen in een spannende voorstelling
✓ Prikkelende vragen over vrijheid en idealen
✓ Voor kinderen vanaf 10 jaar en hun ouders
Op onze uitagenda vind je nog veel meer mooie familievoorstellingen.
Klik op de roze button en beleef dit bijzondere Strijdtoneel in Delft!
Data:
- zondag 10 mei 2026
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
Lijstjes voor Den Haag
Meer inspiratie
Dansvoorstelling Na de Stilte
Indringende dansvoorstelling van Lonneke van Leth Dans bij Korzo Den Haag.
Muzikale kinderworkshop bij het Residentie Orkest
Terwijl jij geniet van het Zondagochtendconcert, maken de kinderen zelf muziek!
Lentekriebels festival
Samen naar het Lentekriebels Festival in de voorjaarsvakantie bij Het Nationale Theater.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Nationale Voorleesdagen bij Bibliotheek Den Haag
Van 21 januari t/m 1 februari zijn de Nationale Voorleesdagen. De vestigingen van Bibliotheek Den Haag organiseren superleuke, gratis activiteiten. Het Prentenboek van het Jaar, Kleine Aap, staat centraal. Je kunt zelfs de step van Kleine Aap winnen! Lees je mee?
Zingen bij de Academy of Vocal Arts is súperleuk!
Dat zingen bij de Academy of Vocal Arts een gewéldige ervaring is voor je kind, lees je in dit toffe blog van de trotse moeder van Sam.
Theaterschool Rabarber: spelen, maken, beleven!
In het hart van Den Haag is Theaterschool Rabarber dé plek waar kinderen en jongeren van 4 tot 21 jaar niet alleen de kunst van het theater leren, maar ook zichzelf ontdekken en ontwikkelen. Meld je kind NU aan en schitter op het podium.