Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Museum & educatie

Leuke musea & leerzame uitjes in de regio Haarlem

Veel musea in Haarlem en omgeving hebben leuke speurtochten, audiotours of workshops voor kinderen. Dat maakt een bezoek aan een museum een leuk, kindvriendelijk uitje! Mooie boeken uitkiezen bij de bibliotheek of misschien wel samen sterrenkijken bij de sterrenwacht zijn ook leuke dingen om als gezin te doen.

Dit zijn onze favoriete kindermusea en educatieve uitjes in en om Haarlem. Leerzaam is nooit saai!

LAM museum

Hét FOODART museum van de wereld, dat is LAM! Kijk, verwonder, ontdek en bepaal zelf hoe!

Onder de loep. Minikunstwerkjes in het LAM museum.

Mini. Magisch. Meesterlijk. Geniet van grootse miniatuurkunst in het LAM museum op Landgoed Keukenhof!

NZH Vervoer Museum

Een mooi stukje vervoer- historie; ook erg leuk voor kids!

Corrie ten Boomhuis

Een 'open huis' als gedenkteken voor een dappere familie in WO2.

Bunker Museum IJmuiden

Vet cool en interessant, dit openluchtmuseum waar je terug in de tijd gaat naar de Tweede Wereldoorlog

Teylers Museum

Het museum van de verwondering; een onvergetelijke ontdekkingstocht in een prachtig pand aan het Spaarne

Frans Hals Museum

Haarlems kunstmuseum met speurtocht en audiotour voor kids - in vakanties extra activiteiten

THIS IS HOLLAND

Vlieg over Nederland met deze spectaculaire 5D Flight Experience bij THIS IS HOLLAND.

Zomers genieten bij Kasteel de Haar

Vier zomer op Kasteel de Haar, het landgoed verandert in een vrolijk zomerverblijf vol kindervertier!

Juttersmuseum

Het Zee, Strand en Juttersmu-ZEE-um te Zandvoort, ontdek wat de zee teruggeeft aan het land!

IJmuider Zee/Havenmuseum

Speurtochten, escapespel en meer in het IJmuider Zee- en Havenmuseum

Speur door Museumhuis Beeckestijn

'Kijken met je handen': speur en zoek naar bijzondere voorwerpen in het buitenhuis!

Ontdek de Verhalenclub in de Vijfhoek!

Bij de Verhalenclub in de Nieuwe Kerk kunnen kinderen op een heel bijzondere manier verhalen beleven

Museum van de geest

Volg de kinderroute in dit bijzondere museum (vroeger: Dolhuys)

Bomenroute

Ga met de routekaart, het meetlint en de loep op pad en ontdek de Keltische bomenhoroscoop!

Archeologisch Museum

Het leukste museum onder de grond. Voor kinderen zijn er veel leuke opdrachten, zoals zelf opgraven!

Vier de zomer in Teylers Museum

Doe de nieuwe familie escape game, ga op expeditie naar de hoogste berg, maak een caleidoscoop & meer!

Podcast voor nieuwsgierige kids: Zeker weten?

Luister gratis naar Zeker weten? De kinderpodcastserie van Teylers Museum.

Kinderboekenfeest bij De Vries Van Stockum

Kom tijdens de Kinderboekenweek langs in deze prachtige boekwinkel met een waanzinnige kinderhoek

Noord-Hollands Archief

Kom een kijkje nemen in de geschiedenis van de stad. Met leuke speurtocht, workshops en tentoonstellingen

Toys Up

Geef mooi speelgoed een tweede leven bij Toys Up!

Kennemerduinen

Bezoekerscentrum met informatiebalie, tentoonstelling, winkel en duincafé in hetNationaal Park

Speurtocht met Archie!

Archie, de pluizige archivaris van het Noord-Hollands Archief is informatie verloren en vraagt jouw hulp!

Anno Haarlem

Een klein informatief bezoekerscentrum in de stad: een verborgen pareltje!

Workshop Van Gogh Museum

Elke zaterdag zijn er toffe kinderworkshops in het Van Gogh Museum met diverse thema's. Doe je mee?

Museum De Zwarte Tulp

Geniet van tulpen, doe een leuke speurtocht of vier je kinderfeestje in dit knusse museum

Spot aan bij Kiekeboek!

Van Grote Scheetshow tot poppenkastvoorstelling: het is feest tijdens de Kinderboekenweek!

Verwey Museum

Ga mee door 1000 jaar Haarlemse geschiedenis met de Haarlemse Mug

Oudhollandse kermis!

Zwier samen door de herfstvakantie op de Oudhollandse kermis van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen.

Dikke Doe- en Luistertour

De nieuwe kinderaudiotour van het Frans Hals Museum; gratis voor kinderen t/m 18 jaar!

Openbare Bibliotheek

Kinderen tot 18 jaar worden gratis lid van de bieb! Kom lekker lezen en de mooiste boeken lenen!

Dagje Archeologie

Sta oog in oog met mensen uit het verleden in Huis van Hilde te Castricum!

Meer inspiratie

Nu in Wereldmuseum Amsterdam: Raad van de Raaf

Raad van de Raaf is een Junior-tentoonstelling in Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Tropenmuseum Amsterdam). Wat dat precies is gaan we ontdekken met onze Kidsproofreporters Kees, Aukje en moeder Harmke.

10x: Dáárom is Teylers Museum Kidsproof!

Heel oud, héél bijzonder en verrássend speels. Zo kunnen we wel 10 redenen noemen waarom we vinden dat alle kinderen eens naar Teylers Museum moeten gaan!

Kindvriendelijk museum uitje in de regio Haarlem

Zoek je een leuk museum om met kinderen te bezoeken? Wij noemen alle leuke, kindvriendelijk musea in Haarlem, Zandvoort, Heemstede, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Beverwijk, Santpoort en Velsen.

Kinderactiviteiten in een kindermuseum

Een kidsproof museum heeft vaak speciaal voor kinderen een museum speurtocht, een speciale tentoonstelling, een rondleiding voor kinderen of een familierondleiding. Soms zelfs een kinderatelier waar kids zelf aan de slag kunnen en leuke workshops kunnen volgen. Zo is een museum ook heel erg leuk voor peuters, kleuters, jonge kinderen, oudere kinderen en tieners!

Educatieve uitjes voor kinderen in de omgeving van Haarlem, Zandvoort en Hoofddorp

Spelenderwijs leren: techniek, science, wetenschap, natuur, de wereld is één grote ontdekking voor kinderen. In de regio Haarlem zijn er veel organisaties die leuke en leerzame uitjes aanbieden.

Bibliotheken in de regio Haarlem

In de bibliotheken in Haarlem, Zandvoort, Heemstede, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Beverwijk, Santpoort en Velsen kun je meer dan alleen boeken lenen voor kinderen: er zijn speciale voorleesuurtjes, activiteiten voor kinderen, workshops voor kinderen en soms zelfs speciale kindervoorstellingen. Op Kidsproof Haarlem vind je de bibliotheken in de regio.

Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Zuiderzeemuseum én de Oudhollandse kermis in de herfstvakantie!

Ik doe mee!