Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Gepubliceerd op 4 mei 2024

Op 4 mei is het ook in Madurodam twee minuten stil tijdens de Nationale Kinderherdenking. Een herdenking voor, door en met kinderen van 8 tot 14 jaar. Want ook nu zien we dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. We moeten de verhalen blijven vertellen en onze kinderen daarbij betrekken. Dat kan tijdens de Nationale Kinderherdenking, maar je kan ook NU al met je kinderen aan de slag met herdenken en vrijheid. Lees er alles over in dit blog.

Op zondag 4 mei 2025 wordt in Madurodam de tiende editie van Nationale Kinderherdenking gehouden. Een unieke herdenking speciaal voor, door en met kinderen. Duizenden kinderen staan op deze dag stil bij het feit dat zij in Nederland in vrijheid kunnen leven. In dit bijzondere jaar herdenken we bovendien dat het tachtig jaar geleden is dat Nederland bevrijd werd.

Wil jij bij de Nationale Kinderherdenking in Madurodam zijn? Bestel snel je gratis tickets op de site van de Nationale Kinderherdenking Deze link opent in een nieuwe tab. Hier kun je op 4 mei ook de livestream volgen.

Geef vrijheid door aan de kinderen van nu

 De Nationale Kinderherdenking laat kinderen op hun eigen manier herdenken en stilstaan bij onze vrijheid. Die vrijheid is niet vanzelfsprekend. Alle onderdelen van de herdenking worden bedacht en uitgevoerd met, door en voor kinderen uit heel Nederland. Door ze op jonge leeftijd te betrekken bij herdenken, kunnen zij het belang van vrijheid ook doorgeven aan volgende generaties.

Meer weten over de Nationale Kinderherdenking? Live meekijken op de livestream? Kijk dan op de site van de Nationale Kinderherdenking Deze link opent in een nieuwe tab.

In aanloop naar 4 mei kun je samen met je kinderen toeleven naar de herdenking.

Doe-boek ‘Kom in actie’

Uit onderzoek van het Jeugdjournaal blijkt dat kinderen zich zorgen maken over het oorlogsgeweld in de wereld. Je hoort en leest er bijna elke dag over. En misschien maak jij je ook weleens zorgen en vraag je je af wat jij kunt doen voor de vrijheid. Daarom heeft de Nationale Kinderherdenking 4 mei, samen met Stichting Move, het doe-boek Kom in Actie ontwikkeld.

Dit boek biedt jou spelenderwijs handvatten om je in te zetten voor vrijheid en het geeft je inspiratie om in actie te komen. De uitingen, zoals een video, een tekening of een foto, kunnen je online insturen en de NKH maakt daar een online compilatie van. Kom jij ook in actie?

Lees meer over het doe-boek op de website van de NKH Deze link opent in een nieuwe tab.

Podcast: Niet jouw oorlog, wel jouw vrijheid Deze link opent in een nieuwe tab

In aanloop naar de herdenking op 4 mei kun je luisteren naar de speciale podcasts Deze link opent in een nieuwe tab ‘Niet jouw oorlog, wel jouw vrijheid’. In elke aflevering gaan twee presentatoren samen met twee kinderen en een wisselende speciale gast in gesprek over één thema. Dit doen ze aan de hand van een verhaal over de oorlog en hun eigen ervaringen. Luister samen met je kinderen naar de podcasts en praat over herdenken en vrijheid.

Beluister de afleveringen: Deze link opent in een nieuwe tab
Aflevering 1: Moed (met Martijn Wijnen)
Aflevering 2: Medemenselijkheid (met Mees Kees)
Aflevering 3: Empathie (met Anne Appelo)
Aflevering 4: Gelijkwaardigheid (met de Burgemeester van Madurodam)
Aflevering 5: Verdraagzaamheid (met Dieuwertje Blok)

Videoverhalen: aan de praat met veteranen Deze link opent in een nieuwe tab

Helaas zijn er nog steeds oorlogen in de wereld. En ook nu nog zetten mensen zich in voor de vrijheid van anderen. Sinds 2019 gaan Nederlandse kinderen die hier geboren zijn en kinderen die gevlucht zijn en nu in Nederland wonen, in gesprek met Nederlandse oorlogsveteranen. Door hun persoonlijke verhaal te delen, wordt het belang van leven en vrijheid overgebracht op kinderen. Zo verbinden we heden en verleden en investeren we in de toekomst. Luister naar de verhalen van veteranen Deze link opent in een nieuwe tab samen met je kinderen.

Interactieve dilemma’s: De onmogelijke keuzes van Daan Deze link opent in een nieuwe tab

De onmogelijke keuzes van Daan is een interactief avontuur voor kinderen van 8 tot 12 over vrijheid en onvrijheid. We leven mee met de hoofdrolspelers Daan, Yara en Milan. De drie kinderen komen in een oorlog terecht in deze tijd, in hun eigen wijk, hier in Nederland. Ze moeten onmogelijke keuzes maken en vragen jou als kijker steeds weer: wat zou jij doen? Afhankelijk van jouw keuze, ga je verder in het verhaal. Drie keuzemomenten met acht verschillende uitkomsten. Je ontdekt als kijker dat jouw keuzes het verschil kunnen maken tussen vrijheid en onvrijheid. Voor jezelf of voor een ander.

Bekijk deze film eens samen met je kinderen Deze link opent in een nieuwe tab en ontdek dat er in oorlogstijd moeilijke keuzes gemaakt worden.

Kom naar de Nationale Kinderherdenking!

Kom jij samen met je kinderen naar Madurodam voor deze herdenking? De toegang is gratis, het enige wat je hoeft te doen is online je tickets reserveren Deze link opent in een nieuwe tab.

Door samen deel te nemen aan deze herdenking kunnen we onze kinderen leren over de geschiedenis en het belang van vrijheid en vrede. Wij willen jullie dan ook van harte uitnodigen om met je kind mee te doen aan de Nationale Kinderherdenking. Het is een prachtige gelegenheid om samen te herdenken en onze kinderen te leren over ons verleden en de waarde van vrijheid.

Waarom in Madurodam?

Wist je Madurodam eigenlijk een oorlogsmonument is? Madurodam is opgericht als levende herinnering aan oorlogsheld George Maduro, die zijn leven gaf voor onze vrijheid. Het familiepark is misschien wel het vrolijkste oorlogsmonument ter wereld en daarmee een logische plek om het besef van vrijheid en het belang van herdenken door te geven aan de toekomstige generatie van Nederland. Wil je meer lezen over de geschiedenis van George Maduro? Open dan snel deze link. Deze link opent in een nieuwe tab

Alle informatie, de livestream en gratis kaartjes om deze unieke herdenking bij te wonen, vind je op de site van de Nationale Kinderherdenking. Klik door via de roze button.

 

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!

Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.

Pluktuinen en bloementips!

Je eigen bosje bloemen plukken, hoe gaaf is dat! Wij hebben de leukste pluktuinen en andere bloementips en plukadresjes op een rijtje gezet.

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

De Leukste Uitjes in Alphen aan den Rijn en Boskoop

Rosanne woont sinds kort met haar gezin in Alphen aan den Rijn en ontdekt graag Kidsproof adresjes. Deze keer Boskoop en Alphen: van blotevoetenpad tot kattencafé!

Meer inspiratie

Fien & Teun gaan op schattenjacht!

Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!

Nu te zien: Anaïs López!

Nieuw: Anaïs López - de Schildpad en de Monnik in Japanmuseum SieboldHuis. Met kinderactiviteiten!

Meivakantie bij Boerhaave

Leer deze meivakantie jouw lichaam helemaal snappen bij Rijksmuseum Boerhaave! En Waterland is ook open!

Het langste Blotevoetenpad van Nederland!

Ontdek dit unieke parcours in de natuur. Een origineel (en gratis!) moederdag-uitje!

Nationale Kinderherdenking

Sta samen stil bij vrijheid tijdens de Nationale Kinderherdenking, live uitgezonden vanuit Madurodam.
Reserveer

CORPUS ‘reis door de mens’

CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Reserveer

Ga je mee op Sprookjesreis?

Beleef een magisch avontuur deze meivakantie in het Kinderboekenmuseum. Masterclasses, workshops en meer!

KidsPark

Springen, klimmen, glijden, disco dansen, voetballen of op een vette hindernisbaan spelen!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief