Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kinderappelpluk

Trek met de klas of BSO de boomgaard in bij de Olmenhorst! Een superleuk en leerzaam uitje.

8 september t/m 24 oktober 2026 | Landgoed De Olmenhorst, Lisserbroek

In september en oktober is Landgoed De Olmenhorst dé plek voor een leerzaam én leuk school- of BSO-uitje. Tijdens de Kinderappelpluk ontdekken kinderen waar appels écht vandaan komen: gewoon van de boom, biologisch geteeld en zonder chemische bestrijdingsmiddelen. Buiten zijn, leren, proeven en zelf doen staan centraal tijdens dit educatieve bezoek aan de boomgaard.

Samen met een ervaren gids gaan de kinderen op pad door de boomgaard. Ze leren op een begrijpelijke en speelse manier over de groei en bloei van appelbomen, de rol van bijen bij de bestuiving en waarom een appel eigenlijk bestaat: om de zaden te beschermen.

Na de rondleiding mogen de kinderen zelf appels plukken. Natuurlijk mag er meteen geproefd worden – verser dan dit wordt het niet! Aan het eind van het bezoek wegen ze samen hun oogst en nemen ze met trots hun zelfgeplukte appels mee naar huis.

Waarom wil je dit niet missen?

✓ Zelf appels plukken in een echte boomgaard
✓ Leerzaam en actief buitenprogramma met ervaren gids
✓ Biologisch fruit: vers van de boom (en meteen proeven mag!)
✓ Sluit aan bij thema’s als natuur, duurzaamheid en gezonde voeding
✓ Geschikt voor schoolklassen, BSO’s én middelbare scholieren
✓ Goed te combineren met een lunch of pauze bij de Fruitloods

Praktische informatie

  • Duur: ca. 1 uur en 15 minuten
  • Max. 25 kinderen per groep
  • Kosten: €45 per groep voor rondleiding + appels plukken
  • Tip: Neem zelf tassen mee voor de appels

 

Lees hier meer over de Zelfpluk 2026 voor gezinnen! 

Klik op de roze websitebutton op deze pagina voor alle info en reserveringen.

8 september t/m 24 oktober 2026

Landgoed De Olmenhorst

Lisserweg 481

2165 AS Lisserbroek

Openingstijden september & oktober
Prijs Zie website voor de verschillende tarieven
Mail direct

Mail direct naar Landgoed De Olmenhorst

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Ouder-kind naaidag

Een creatieve dag samen voor (groot)ouder en (klein)kind bij Atelier Kleurstof!

Speel samen tijdens de Jantje Beton Buitenspeeldag!

Doe mee! Op woensdag 10 juni verandert heel Nederland in één grote buitenspeelplek.

Feest op zondag: Keti Koti

Ontdek Keti Koti en maak een armband met kauri-schelpen in Wereldmuseum Leiden.

Mini Jumpin’

Springen voor de allerkleinsten op vrijdagochtend bij JUMPIN' Noordwijk, tof! Fijne koffie voor de ouders
Reserveer

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

20 x zwembaden in Zuid-Holland omgeving Leiden

Alle zwembaden in de regio Leiden, want naar het zwembad is een leuk uitje met kinderen. In Zuid-Holland zijn mooie zwembaden te vinden met bv. een glijbaan, peuterbadje, buitenzwembad, tropisch zwembad of een bad om gewoon lekker te zwemmen.

De leukste kampen in de regio Leiden en Den Haag, mei- en zomervakantie 2026

Of je kind nu wil zeilen, musical maken, naaien, ponyrijden of skaten… er zijn zóveel leuke vakantiekampen! Ook als je kind wat minder zelfvertrouwen heeft. Wij tippen 17 toppers in de mei- en zomervakantie in regio Den Haag en Leiden. Met én zonder overnachten. Dat wordt een vakantie om nooit te vergeten!

5 x Bootje huren in en om Leiden – leuke adressen

Ontdek de Kaag, de Leidse grachten, Vlietlanden en meer met je gezin op een boot! Huur een sloep, kano, roeiboot, zeilboot of waterfiets. Hier vind je 5 leuke adressen in de Leidse regio!

10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland

WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).