Pluktuin
Leuke pluktuinen en boomgaarden in de regio Leiden
Zelf fruit plukken met kinderen is superleuk om te doen. In en om Leiden vind je gezellige pluktuinen en boomgaarden. Zo kun je zelf appels plukken in een fruitboomgaard of een bos bloemen plukken in een bloemenpluktuin. Ontdek alle plekken voor een plukuitje in en om Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Noordwijk, Alphen aan de Rijn, Oegstgeest, Noordwijkerhout, Lisse en Voorschoten >
Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Leiden. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Aardbeien plukken
Helaas, dit is al geweest. Je eigen aardbeien plukken? Bij deze leuke fruitkweker zijn ze helemaal ingericht op de zelfpluk!
Zorgboerderij Boerderijn
Kom je voor de moestuin, konijnen en caviaopvang of fietsen werkplaats? Het kan allemaal!
Monique’s pumpkin factory
Heel veel pompoenen te koop in het najaar én een fijne bloemenpluktuin in Lisse!
Familie Fiets en Food route
Doe de Fiets en Food route! Een superleuk fietsrondje met kinderen door de Boterhuispolder.
Buurttuinendag Merenwijk
Helaas, dit is al geweest. Open Buurttuinendag in de Merenwijk met kinderactiviteiten.
Wandelen bij de Olmenhorst
Lekker naar buiten met de kinderen? Ga naar de Olmenhorst met speeltuin, de Fruitloods en speurtochten!
Natuurbelevingstuin De Bult
Een mooie plek om buiten te spelen, jij komt toch ook?! Kijk, ruik, proef en luister (naar) de natuur!
Natuurbelevingstuin de Bult
De natuurbelevingstuin voor Kaag en Braassem en omstreken is super leuk voor kinderen.
Annemieke’s pluktuin
Helaas, dit is al geweest. Een prachtig boeket bloemen plukken in Annemieke's pluktuin. Daar word je helemaal blij van!
Zelfpluk bij De Olmenhorst
za 5 sep + meer data Pluk je eigen biologische appels en peren tijdens de Zelfpluk 2026!
Fruit plukken
Je eigen fruit plukken? Bij deze leuke fruitkweker zijn ze helemaal ingericht op de zelfpluk!
Parklanden
Voor de tofste boerenfeesten en activiteiten moet je bij Parklanden in Nieuw-Vennep zijn!
Rondneuzen op de boerderij
Wil jij rondkijken en meehelpen op een boerderij? Kom naar Boerderij Buitenverwachting!
Zelfoogsttuin Zoeterwoude
Zelf je eigen groenten en bloemen oogsten Bij Mei in Zoeterwoude! Kom oogsten!
Schenkerij de Boomgaard
Genieten in de boomgaard van de allerlei lekkers! In de Landwinkel koop je heerlijke streekproducten.
Hoeve Cronesteijn
Heerlijke plek waar je groente, fruit en bloemen kunt plukken.
Kinderappelpluk
di 8 sep + meer data Trek met de klas of BSO de boomgaard in bij de Olmenhorst! Een superleuk en leerzaam uitje.
The Tulip Barn
Bij The Tulip Barn mag je tussen de bollen, leuk voor een dagje uit met kinderen in het voorjaar!
Op wildpluk avontuur
Lekker struinen en onderweg pluk je wilde groenten en kruiden. Leuk met de kinderen!
De Tulperij in Voorhout
zo 10 mei Samen tulpen plukken en genieten van de lente bij De Tulperij.
Landgoed De Olmenhorst
Appels en peren plukken, winkelen, kinderfeestje vieren, spelen, drinken en eten. Er is zoveel te doen!
Tulip Experience Amsterdam
Ontdek de magie van Nederlands grootste icoon: de tulp! Leuk gezinsuitje in Noordwijkerhout!
Kwekerij de Bloemkanjers
Bloemen plukken, spelen en dieren knuffelen op de zorgkwekerij in Rijnsburg. Kom ook gezellig langs!
Verse bloemen, zelf plukken
Bij S. Pennings groeien en bloeien tulpen en pioenen, maar ook prachtige zomerbloemen.Pluktuinen en fruit plukken in en om Leiden Een pluktuin bezoeken is een heerlijk buitenuitje met kinderen. In en om Leiden kun je op verschillende plekken zelf fruit plukken in een pluktuin of boomgaard. Kinderen vinden het geweldig om tussen de bomen of planten te lopen en hun eigen fruit te verzamelen. Van appels plukken tot aardbeien plukken: het maakt de oogst extra leuk. Rondom Leiden, Bollenstreek en Groene Hart vind je verschillende plukboerderijen en fruit pluktuinen waar je welkom bent. Hier kun je samen plukken, rondkijken op de boerderij en vaak ook iets lekkers kopen. Sommige plekken organiseren een fruit plukdag of hebben een mooie boomgaard waar je fruit kunt plukken met kinderen. Wat gaan jullie plukken? Een mandje vol fruit, kleurrijke bloemen uit een bloemenpluktuin of samen rondlopen in de boomgaard? In en rond Leiden, Katwijk, Leiderdorp, Noordwijk, Alphen aan de Rijn, Oegstgeest, Noordwijkerhout, Lisse en Voorschoten zijn er volop plekken om zelf te plukken en de oogst van dichtbij te beleven. Ook leuk voor een kinderfeestje!