Meijendel
Meijendel is een groot duingebied in Wassenaar. Er is genoeg te doen, ontdekken en beleven!
Uitwaaien in de duinen, spelen in de natuurspeeltuin, speuren of wandelen naar het strand of door de bossen. En dat allemaal in één natuurgebied!
Meijendel is het grootste natuurgebied binnen het Nationaal Park Hollandse Duinen en leuk in elk seizoen. Je kunt hier fijn wandelen met het gezin. Er zijn drie prachtige gemarkeerde wandelroutes in Meijendel. Ze variëren van drie tot viereneenhalve kilometer en starten bij Bezoekerscentrum De Tapuit van Dunea.
De Tapuit, bezoekerscentrum Dunea, is hét vertrekpunt voor je bezoek aan Meijendel. In het interactieve bezoekerscentrum is van alles te beleven. Je kunt hier terecht voor wandel- en fietsroutes. Ook kom je meer te weten over de verschillende dieren die hier wonen, test je jouw kennis over waterwinning en zoek je leuke waterdieren in het aquarium. In de winkel kun je leuke souvenirs kopen.
Uitkijkpunten
Dunea heeft twaalf uitkijkpunten in Meijendel heringericht. Vijf van de twaalf locaties hebben informatiepanelen en een observatiekijker gekregen. Met de nieuwe observatiekijkers worden ook de plekken waar je niet bij kunt komen meer toegankelijk. Op de informatiepanelen wordt uitleg gegeven over planten en dieren, maar ook over de waterwinning in de duinen.
Speurroutes en speeltuin voor kinderen
Met kinderen zijn de speurroutes van de Duincampus een aanrader! Er zijn speurboekjes voor kinderen van 6-12 jaar met drie thema’s. Voor de allerkleinste is er de Vossentocht. Het duingebied staat daarnaast bekend om het ‘Monkeybos‘ een grote natuurspeeltuin midden in het bos. Regelmatig zijn er excursies met de duinwachters van Dunea.
Klik op de roze button voor meer informatie.
De Tapuit Bezoekerscentrum Dunea
Meijendelseweg 40
2243 GN Wassenaar
Openingstijden
Zie websiteToon op kaart
Lijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!
Helden en legendes in Archeon
Leuke activiteiten en show in Archeon in de voorjaarsvakantie. Kom jij ook verkleed?
Speurtocht Zoek de Lente!
Leuke gratis speurtocht voor het hele gezin in de voorjaarsvakantie bij de Tapuit in het mooie Meijendel!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Monsters en mythische wezens – Spannend museumbezoek met kinderen!
In de nieuwe kindertentoonstelling Monsters en mythische wezens in het Rijksmuseum van Oudheden (RMO) in Leiden beland je samen met je kinderen in een wereld vol fantasie en avontuur. Word jij een echte monstervanger? Lees hier onze ervaring!
Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!
Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.
11 x doen in de Mall of the Netherlands met kids
In de Westfield Mall of the Netherlands zijn heel veel toffe winkels, uitjes en attracties om met je kinderen naartoe te gaan. Wij tippen onze 11 favorieten. Neem je kids vooral mee en maak er een dagje uit van!