Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Op wildpluk avontuur

Lekker struinen en onderweg pluk je wilde groenten en kruiden. Leuk met de kinderen!

Een wildplukwandeling is een struintocht door een natuurgebied of park. Op een vierkante meter zijn vaak al verschillende eetbare wilde groenten of kruiden te vinden.

In onze regio zijn verschillende gidsen actief die je graag leren wat je wel of niet kunt eten. Onder andere Daphne van Daphne Struint en Ellis Grootveld van Plant-Aardig.

Ga je liever zelf op pad? Download dan deze Wildplukkaart van Naar Buiten!

Voor kinderen is het wildplukpad bij Boerderij ’t Geertje ook echt een aanrader.

Lekker: tapenade van paardenbloemen
Na afloop maak je allerlei lekkers van je geplukte schatten. Wat dacht je van tapenade van paardenbloemen? Zowel de groene bladeren als de gele bloemen van de paardenbloem zijn eetbaar. Zo kan je van de gele bloemdelen van de paardenbloem met sinaasappel en kleine stukjes dadel een heerlijke tapenade maken. Denk bij het plukken van de paardenbloemen aan de wildplukregels, pluk niet vlak langs de weg en niet op plekken waar met gif wordt gespoten.

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

KidsPark

Springen, klimmen, glijden, disco dansen, voetballen of op een vette hindernisbaan spelen!

Helden en legendes in Archeon

Leuke activiteiten en show in Archeon in de voorjaarsvakantie. Kom jij ook verkleed?

Meesterlijk Mysterie!

In Museum De Lakenhal duik je in de wereld van de raadselachtige Meester I.S. Met leuke activiteiten!

Monstermasker knutselen in het RMO

Kom deze vakantie een masker knutselen van Egyptisch monster Ammit in het Rijksmuseum van Oudheden!

Uitgelicht

Leuke activiteiten in het Mediamuseum in Hilversum

All You Can Eid: een warme serie voor gezinnen!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

11 x doen in de Mall of the Netherlands met kids

In de Westfield Mall of the Netherlands zijn heel veel toffe winkels, uitjes en attracties om met je kinderen naartoe te gaan. Wij tippen onze 11 favorieten. Neem je kids vooral mee en maak er een dagje uit van!

11 gave buitenspeeltuinen in en om Leiden!

Wij zijn dól op buiten- en natuurspeeltuinen. We hebben 11 héle leuke in Leiden en omgeving op een rij gezet. Heel veel speelplezier!

Waarom Het Virtuorium in Leiden een favoriet Kidsproof uitje is!

Of je nu op zoek bent naar een spannend kinderfeestje, een leuk familie-uitje in de schoolvakanties of een gezellige woensdagmiddagactiviteit: Het Virtuorium in de Breestraat is hét adres voor een Virtual Reality experience in Leiden.

Monsters en mythische wezens – Spannend museumbezoek met kinderen!

In de nieuwe kindertentoonstelling Monsters en mythische wezens in het Rijksmuseum van Oudheden (RMO) in Leiden beland je samen met je kinderen in een wereld vol fantasie en avontuur. Word jij een echte monstervanger? Lees hier onze ervaring!