Museum Engelandvaarders Noordwijk
Ontdek de geschiedenis van de Engelandvaarders, met toffe Escape Game voor de kids!
Museum Engelandvaarders vertelt het bijzondere verhaal van de Engelandvaarders die in de Tweede Wereldoorlog naar Engeland gingen om vandaar uit te vechten tegen Nazi-Duitsland.
Escape Game
Speel in het museum de Escape Game. Beleef het verhaal van een Engelandvaarder en help hem of haar ontsnappen uit het bezette Nederland naar Engeland!
Met de Escape-Game ga je terug in de tijd en moet je vele obstakels overwinnen om jouw Engelandvaarder veilig in Engeland aan te laten komen. Je maakt een digitaal paspoort aan met vervalste persoonsgegevens, je kiest één van de 3 routes en je probeert zo slim mogelijk de grenzen over te steken. Je helpt hiermee één van de historische karakters naar Engeland. Durf jij het aan?
Zien
Museum Engelandvaarders is de plek waar je de bijzondere verhalen kunt ontdekken en beleven van de Engelandvaarders: mannen en vrouwen die tijdens de Tweede Wereldoorlog uit bezet Nederland ontsnapten om zich in Engeland aan te sluiten bij de geallieerde strijdkrachten en te vechten tegen nazi-Duitsland en Japan.
Honderden vertrokken in nauwelijks zeewaardige bootjes, anderen maakten barre tochten over land. Velen haalden de oversteek niet.
Het museum is gevestigd in een munitiebunker uit de Tweede Wereldoorlog. De collectie en audiovisuele presentaties brengen je terug in de tijd van de Engelandvaarders. Hun persoonlijke verhalen maken je deelgenoot van hun ervaringen en nemen je mee op hun vluchtroutes.
Tip: Vier je verjaardagspartijtje in het museum: leerzaam, spannend en leuk!
Tip: Bekijk ook onze andere tips voor toffe musea in de omgeving van Leiden!
Museum Engelandvaarders
Bosweg 15
2202 NX Noordwijk
Openingstijden
Maandag: GeslotenDinsdag – Zondag: 10:30 uur – 16:30 uur
Op Nieuwjaarsdag, 1e Paasdag, 1e Pinksterdag, 1e en 2e Kerstdag is het museum gesloten.
Op 2e Paasdag en 2e Pinksterdag is het museum geopend.
Prijs
Volwassenen: € 8,00Jeugd van 7 tot en met 12 jaar: € 4.50
Kinderen tot en met 6 jaar: Gratis
Museumkaart: Gratis
Veteranenpashouders: Gratis
Toon op kaart
Lijstjes voor Leiden
Meer inspiratie
CORPUS ‘reis door de mens’
CORPUS 'reis door de mens': Ontdek de wonderen van het menselijk lichaam. 6+
Arcade spelen bij De BUB
NIEUW! Toffe Arcadehal bij Avonturenstad De BUB in Leiderdorp. Vaste prijs voor een uur speelplezier!
VR uitje bij het Virtuorium
Kom naar het Virtuorium Leiden voor een te gekke VR experience. Leuk gezinsuitje!Blogs & inspiratie
Alle blogs
De Mond van Leiden voor kinderen
Bij De Mond van Leiden pakken ze mondzorg voor kinderen echt anders aan. Hier geen standaard tandartsbezoek, maar een speelse, pedagogisch onderbouwde aanpak waarbij kinderen zélf leren hoe ze hun gebit gezond houden. Met speciale vakantiespecials én gastlessen op scholen bereiken ze kinderen niet alleen in de behandelstoel, maar juist ook daarbuiten.
Pluk het moment: bloemen plukken in de Bollenstreek
Van tulpen in het voorjaar tot dahlia's in de zomer. Wij hebben de leukste pluktuinen en andere bloementips en plukadresjes op een rijtje gezet.
Leren over water & natuur met de klas bij Dunea in Meijendel
Voor basisschoolklassen zijn er leuke programma's en gastlessen in de duinen van Meijendel en gewoon in de klas. Bekijk hier het aanbod van Dunea en maak met de klas kennis met natuur, drinkwater en het duingebied Meijendel!