Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

25x toffe winterse uitjes met kids

Gepubliceerd op 26 december 2025

Wil je iets leuks gaan doen in de winter in Alkmaar, Hoorn, Den Helder of omgeving? Dan hebben wij alvast 25 ideetjes voor winteruitjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet!

5 x Actief indoor

Zwembad Hoornse Vaart

5 x Geweldige musea

Museum BroekerVeiling

5 x Toffe restaurants

Brownies&downieS Alkmaar

5 x Lekker naar buiten

5 x Knus

Winter uitjes in de Kop van Noord-Holland

Dit artikel is geschreven door Claudine, geboren en getogen in de Kop van Noord-Holland, een ervaren blogger en specialist in de leukste uitjes in de Kop van Noord-Holland. Met jarenlange kennis van verborgen pareltjes en lokale hotspots, geeft zij jou de beste tips voor toffe uitjes. Volg mij voor meer inspiratie en ontdek de nieuwste evenementen, activiteiten en uitstapjes in Alkmaar, Den Helder, Hoorn, Schagen, Heerhugowaard, Enkhuizen, Medemblik en omgeving! Kortom de hele Kop van Noord-Holland!

Lees ook:

Alle blogs

Versier je pannenkoek en maak een dier

Pannenkoeken zijn heerlijk om te eten, maar misschien nog wel leuker om te versieren!

Egeltjes van eierkoeken mmm

Lees hier hoe je van eierkoeken in een handomdraai leuke egeltjes maakt!

10 tips voor Geestmerambacht met kinderen

Recreatiegebied Geestmerambacht (gelegen tussen gemeente Dijk & Waard, Alkmaar en Bergen in), is een super fijne plek om een rondje te wandelen. Maar je kunt er nog veel meer doen! Lees hieronder onze 10 tips voor het Geestmerambacht met kinderen!

Dagje Marinemuseum met kids 5 uur vol actie, kanonnen en doe activiteiten.

Op een regenachtige zondag in september waren we op missie in het Marinemuseum in Den Helder met m’n dochter van 9 en zoon van 6 jaar als mijn bemanning. En wat een avontuur! We hebben ons ruim 5 uur vermaakt en waren nog lang niet uitgekeken.

Meer inspiratie

Gratis proefles bij Cool

Tijdens de Proefweek bij Cool kunst en cultuur maak je gratis kennis met muziek- en creatieve lessen!

Peuter kunstlessen bij Museum Kranenburgh

Zet met je kleintje de eerste stap naar het kunstenaarschap. Totaal 6 lessen!

PeuterVestival! 2+

Wat is er nu leuker dan een theater binnen te gaan, waarvan de foyer is veranderd in een echte speeltuin?

FOON (6+)

Een speelse dansvoorstelling met tekst, muziek, acrobatie en installatiewerk bij Theater de Vest.