Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

25x toffe winterse uitjes met kids

Gepubliceerd op 26 december 2025

Wil je iets leuks gaan doen in de winter in Alkmaar, Hoorn, Den Helder of omgeving? Dan hebben wij alvast 25 ideetjes voor winteruitjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet!

5 x Actief indoor

Zwembad Hoornse Vaart

5 x Geweldige musea

Museum BroekerVeiling

5 x Toffe restaurants

Brownies&downieS Alkmaar

5 x Lekker naar buiten

5 x Knus

Winter uitjes in de Kop van Noord-Holland

Dit artikel is geschreven door Claudine, geboren en getogen in de Kop van Noord-Holland, een ervaren blogger en specialist in de leukste uitjes in de Kop van Noord-Holland. Met jarenlange kennis van verborgen pareltjes en lokale hotspots, geeft zij jou de beste tips voor toffe uitjes. Volg mij voor meer inspiratie en ontdek de nieuwste evenementen, activiteiten en uitstapjes in Alkmaar, Den Helder, Hoorn, Schagen, Heerhugowaard, Enkhuizen, Medemblik en omgeving! Kortom de hele Kop van Noord-Holland!

Lees ook:

Alle blogs

14x herfst knutsels met eikeltjes en kastanjes

In de herfst liggen de Nederlandse bossen vol met de mooiste herfstschatten. Eikeltjes, kastanjes, beukennootjes en knisperende bladeren. Mooi om thuis neer te leggen én leuk om mee te knutselen.

Regen? 10x Favoriete uitjes met kinderen

Hè bah, het regent! Maar we willen er wel even op uit! Geen paniek, hieronder ons overzicht met leuke indoor uitjes! Check hier ál onze tips om er lekker op uit te gaan!

Sinterklaasuitjes in de Kop van Noord-Holland

2026 - Heerlijk, deze Sinterklaastijd. Ook dit jaar zijn er weer leuke plekken waar je met de kids Sinterklaas een handje kunt geven, de Pieten kan meehelpen en zelfs een Pietendiploma kan halen. We zetten de leukste tips voor je op een rijtje!

20x herfsttips voor kinderen

De herfst is hét seizoen om met kinderen de natuur in te gaan. De grond ligt vol met kastanjes, oranje bladeren en andere herfstschatten: perfect voor kleine verzamelaars.

Favoriete uitjes & adressen

Alle kinderen stinken (6+)

Dag Poes (4+)

Be kind: circustheater voor de allerkleinsten (6 tot 18 maanden)

Discozwemmen

Meer inspiratie

Discozwemmen

Zwemmen op coole beats in een omgetoverd zwembad! Discozwemmen iedere maand bij de Hoornse Vaart!

Dag Poes (4+)

Stap in een muzikaal avontuur over ontmoeten en afscheid in Theater De Vest in Alkmaar.

Alle kinderen stinken (6+)

Een knallende voorstelling over nepnieuws, sensatie en zelf nadenken!

Be kind: circustheater voor de allerkleinsten (6 tot 18 maanden)

Een intieme theaterervaring voor baby’s en hun ouders bij De Vest in Alkmaar.