Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Palendorp in Petten aan Zee

Ken jij het Palendorp in Petten? Dat is echt een #mustsee! Compleet met schommel voor gave foto's!

Parkeer je auto bij Strandweg 1 en loop dan via de “wall of shame” het strand op. 

Op het strand zie je de palen al staan. Het zijn 160 palen van 6 tot 12 meter hoog. De palen staan in de vorm van 10 huizen en een kerk. Het is een herinnering aan het oude Petten, wat lang geleden werd overspoeld door zee.

Er is ook een fantastische schommel waar je onwijs gave foto’s kunt maken! Dus de pubers kunnen ook mee, want je maakt hier de vetste foto’s voor instagram. Hier komen sowieso veel fotografen omdat je er prachtige foto’s kunt maken met de palen, het strand en de zee!

Als je in Petten aan Zee bent ga dan zeker even kijken bij het monument Palendorp op het strand ter hoog­te van de Berg­eend­straat. Dit fraaie kunstwerk bestaat uit een 160 palen van zes tot twaalf meter lengte. De palen staan in de vorm van 10 huizen en een kerk. Het is een herinnering aan het oude Petten, wat lang geleden werd overspoeld door de zee.

Lees onze blog hier of hieronder!

Palendorp Petten

Strandweg 1

1755 LA Petten

Toon op kaart

Lijstjes voor Kop van Noord-Holland

Meer inspiratie

UPfest

Water, spelen & ontdekken in de Grote Kerk Alkmaar op zondag 12 april. Gratis festival!

Speelpark deSwaan weer dagelijks open!

Vanaf 2 april is Speelpark deSwaan weer dagelijks open!

Dagje bij de Boer dag!

Wil jij alles weten over koeien, de boerderij en het boerenleven? Kom naar Dagje bij de Boer Dag!

De Tijdreis in 3D: nieuw bij Museum BroekerVeiling

Ga mee op een duizelingwekkende reis door het Rijk der Duizend Eilanden!

Uitgelicht

48 uur op De Utrechtse Heuvelrug met kinderen: zo haal je alles eruit

Xapp Zomerkamp: podiumplezier voor kids!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Lammetjes in de Kop van Noord-Holland

2026 | Lammetjes, als we die zien hebben wij meteen het voorjaar in ons hoofd, zo schattig! Wij proberen jullie altijd zo snel mogelijk op de hoogte te brengen van de plekken waar de eerste lammetjes te zien zijn!

8x gratis speelbossen en natuurspeeltuinen

Als het zonnetje schijnt, wil je natuurlijk lekker naar buiten! Hieronder vind je een overzicht met gratis natuurspeeltuinen en speelbossen in de Kop van Noord-Holland. De kids kunnen hier klimmen, klauteren, ravotten en lekker vies worden.

13x restaurant met speeltuin én terras!

Lekker in het zonnetje terwijl de kinderen spelen. Welk terrasje gaan jullie als eerste opzoeken? Wij hebben de fijnste plekjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet.

Zelf te maken lenteknutsels!

Lekker knutselen in de lente! Met alle bloemetjes, lammetjes en vlinders is er inspiratie genoeg.