Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Streekbos

Wandelen, fietsen, spelen aan het water... in het Streekbos kan het allemaal!

Het Streekbos is 73 hectare groot. Het terrein bestaat uit bos, weiden en water. Er zijn (half)verharde fiets- en wandelpaden, een zandstrand en een grote zwemplas. Dit betekent een zee aan recreatiemogelijkheden, zowel op het land als op het water!

Heerlijk wandelen of fietsen door het bosgebied, zonnebaden op het strand, roeien op het water of spelen in de speeltuin. Vanuit het Streekbos Paviljoen, waar ook Volkssterrenwacht Orion, restaurant IJgenweis en IVN West-Friesland zijn gevestigd, wordt van alles georganiseerd. Of breng een bezoek aan Klimpark Streekbos!

Archeologisch Voetspoor
Ga eens terug in de tijd; bij het Archeologisch Voetspoor is met boomstammen de vorm van een bronstijdboerderij nagemaakt. Vanaf de model-plagger aan het eind van het Voetspoor is er een mooi uitzicht op de bronstijdboerderij.

Kijk voor alle informatie op de website via de roze button.

Lekker wandelen met de kinderen in een ander leuk bos? Lees ook onze blog met de leukste boswandelingen met kinderen in de Kop van Noord-Holland! Meer natuurspeelbossen en leuke pannenkoekenrestaurants in de Kop van Noord-Holland vind je ook op de blog.

Tip: Meer leuke uitjes in de natuur rondom Alkmaar vind je terug in de categorie Eropuit!

Het Streekbos

Veilingweg 21

1611 BN Bovenkarspel

Toon op kaart

Meer inspiratie

Let’s go Barbie (8+)

Een beeldende, muzikale en fysieke voorstelling voor iedereen die zich wil bevrijden van verwachtingen.

Het pakhuis van Sinterklaas

Klim, glijd en spring als een echte Piet in Museum BroekerVeiling in Broek op Langedijk!

Villa Fantoom (6+)

‘Het Mysterie van Villa Fantoom’ is spannend, magisch en humoristisch theater over trouw en vriendschap.

Pietendorp Enkhuizen

Pepernoten, pakjes en plezier… beleef het in het Pietendorp 23, 29 en 30 november in het Zuiderzeedorp!

Uitgelicht

Ontdek het Mediamuseum in Hilversum

Op avontuur in het Nationaal Militair Museum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Leuke Sinterklaasfilms voor kinderen

Dit zijn de leukste Sinterklaasfilms die je streamt via Videoland, NPO plus en Prime Video

Sinterklaas Aftelkalender

Deze aftelkalender is ideaal als antwoord op de vraag: "Mama, hoeveel nachtjes slapen is het nog tot pakjesavond?!" Bij ons thuis wordt deze vraag elke dag minimaal 1x gesteld tot 5 december. De Sinterklaasperiode is natuurlijk ook een hele spannende tijd voor kinderen!

10x boswandeling met chocolademelk in Noord-Holland

Of het nu zomer of winter is, in het bos is het altijd fijn. Om te spelen, te wandelen of gewoon lekker een frisse neus te halen. Wij hebben 10 leuke locaties voor een kindvriendelijke boswandeling met het gezin plus een warme chocolademelk in de Kop van Noord-Holland voor je op een rijtje gezet. Dus laarzen aan en gaan!

Sinterklaasuitjes in de Kop van Noord-Holland

2025 - Heerlijk, deze Sinterklaastijd. Ook dit jaar zijn er weer leuke plekken waar je met de kids Sinterklaas een handje kunt geven, de Pieten kan meehelpen en zelfs een Pietendiploma kan halen. We zetten de leukste tips voor je op een rijtje!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief