
Het Streekbos
Wandelen, fietsen, spelen aan het water... in het Streekbos kan het allemaal!
Het Streekbos is 73 hectare groot. Het terrein bestaat uit bos, weiden en water. Er zijn (half)verharde fiets- en wandelpaden, een zandstrand en een grote zwemplas. Dit betekent een zee aan recreatiemogelijkheden, zowel op het land als op het water!
Heerlijk wandelen of fietsen door het bosgebied, zonnebaden op het strand, roeien op het water of spelen in de speeltuin. Vanuit het Streekbos Paviljoen, waar ook Volkssterrenwacht Orion, restaurant IJgenweis en IVN West-Friesland zijn gevestigd, wordt van alles georganiseerd. Of breng een bezoek aan Klimpark Streekbos!
Archeologisch Voetspoor
Ga eens terug in de tijd; bij het Archeologisch Voetspoor is met boomstammen de vorm van een bronstijdboerderij nagemaakt. Vanaf de model-plagger aan het eind van het Voetspoor is er een mooi uitzicht op de bronstijdboerderij.
Kijk voor alle informatie op de website via de roze button.
Lekker wandelen met de kinderen in een ander leuk bos? Lees ook onze blog met de leukste boswandelingen met kinderen in de Kop van Noord-Holland! Meer natuurspeelbossen en leuke pannenkoekenrestaurants in de Kop van Noord-Holland vind je ook op de blog.
Tip: Meer leuke uitjes in de natuur rondom Alkmaar vind je terug in de categorie Eropuit!
Meer inspiratie


Zomer in De Mare
Theater De Vest gaat weer naar buiten. Vanaf 7 juni start Zomer in De Mare in park De Rekerhout.
Cool Open Dag!
Probeer het uit tijdens de Open Dag van Cool kunst en cultuur!
Op Stoomtramavontuur in juni!
Kleine treinfans opgelet, in de maand juni kan je iedere zaterdag op Stoomtramavontuur in Hoorn!Blogs & inspiratie
Alle blogs
13x buitenfeestje voor kinderen
Ben jij bijna jarig óf alvast op zoek naar inspiratie voor een stoer buitenfeestje? Check dan deze blog met allerlei superleuke kinderfeestjes die je buiten kunt houden!
Zomer in de Mare 2025
Vanaf zaterdag 7 juni gaat Theater De Vest weer naar buiten en start in park De Rekerhout in Alkmaar-Noord een nieuwe editie van Zomer in de Mare: een gratis toegankelijk theaterfeest voor jong en oud. Kom met de hele familie en neem een picknickmandje mee! Lees hieronder welke voorstellingen op het programma staan!
Ontdek Dijk en Waard met kinderen!
Ben je op zoek naar dé leukste tips voor uitjes met kinderen in gemeente Dijk en Waard? Daar weten wij natuurlijk alles van! Lees snel wat er allemaal te beleven is!